Koltuğa güç katacağız

Koltuğa güç katacağız

Tokat TSO Başkan Adaylığını dün resmen açıklayan İşadamı Fatih Gökdere, Turhal Şeker’in özelleştirilmesi, ulaşım sorunu devlet teşvikleri ve şehir ekonomisine dair birçok konuda sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. “Yatırımcıya TSO garantör olacak” diyen Gökdere,”Koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç katmaya talibiz” dedi

28 Şubat 2018 - 10:53 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 - 22:40

Geçtiğimiz dönem TSO Başkan adayı olan İş Adamı Fatih Gökdere, Nisan ayında yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Başkan adayı olacağını açıkladı. Öğretmenevi Ballıca Resturanda basın mensuplarıyla bir araya gelen Gökdere, Afrin’de süren Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve gazilerimize acil şifalar dileyerek başladı. “Hizmete mani değil mavi gelecek” sloganıyla Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını resmen açıklayan İşadamı Gökdere, bugüne kadar birçok sektörde çalıştığını ve sorumluluktan kaçmadığını, sorunları bildiğini ve çözümü için göreve talip olduğunu ifade etti.

Ticaret Sanayi Odalarının temel kuruluş amacının önce üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak, her konuda gelişmelerine yardımcı olmak olduğunu söyleyen Tokat TSO Başkan Adayı Fatih Gökdere, “Bir STK olan odamız, bölgemizin her alanında gelişmesine katkı sağlamak diğer kurum ve kuruluşlar eş güdüm halinde bölgesel gelişime destek olmaktır. Diğer bir görevimiz de interaktif şekilde ülke demokrasisinin gelişmesine katkı sağlamaktır. Üyelerimiz teveccühü ile inşallah görev bize nasip olursa bu ilkelerden taviz vermeden çalışacağıma söz veriyorum. Ekip arkadaşlarımla birlikte biz bu göreve talip olduk. Biz sizlerden destek bekliyoruz size hizmet etmek için, siyaset gözetmeksizin her üyemizi kucaklamak için göreve talibiz” diye konuştu.

TURHAL ŞEKER VE ULAŞIM SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

Tokat ekonomisiyle ilgili değerlendirme yapan TSO Başkan Adayı Gökdere, Turhal Şeker Fabrikasının Tokat’ta kalması için TSO öncülüğünde Pancar Ekiciler Kooperatifi, Şeker İş Sendikası, tüm odalar ve STK’lar ile ortak konsorsiyum sağlayarak acil kriz masası oluşturulması hususunda gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi. Tokat’ın en önemli sorunlarından birisinin ise ulaşım olduğunu belirten Gökdere, “Yeni havaalanımız, Sivas-Samsun arası demiryolunun yenilenmesi, duble yollar ve Turhal-Tokat arası demiryolunun yapılma projeleri devam etmektedir. TSO olarak ulaşım sorununun çözümü için ne gerekiyorsa her türlü destek verilmelidir. Şuan da hali hazırda bir hava limanımız vardır ama uçak inememektedir. TSO olarak başkan seçilirsek ilk işimiz yeni hava alanımız yapılıncaya kadar bir uçağın Tokat Havalimanına uçmasını sağlamaktır. Bizim görevimiz sorunlardan kaçmak değil mazeret üretmek değil sorunların üstüne üstüne gitmektir” dedi. Gökdere ayrıca Tokat’ın gururu olan Tokatspor’un da şehir ekonomisine katkı sağlaması gerektiğini de ifade etti.

“TOKAT TEŞVİK ŞEHRİ OLMALI”

 Tokat’ın pozitif yönlerinin çok fazla olduğunu söyleyen Gökdere, “ Bu yönlerimizi hükümetimizin verdiği destek ve teşviklerle ayağa kaldırmalıyız. Tokat destek ve teşvikler şehri olmalı. Bunu da bizim başkanlığımızda TSO öncülüğünde yapacağız. Altı bin yıllık geçmişiyle büyüleyen şehrimiz de Tarım, turizm, insan kaynakları potansiyelimizi harekete geçireceğiz. ‘Bu bizim görevimiz değildir’ demeyeceğiz. Kaplıcalarımızı sağlık turizmine kazandıracağız. Irmaklarımızı, yaylalarımızı canlandırıp doğa turizmi yapılan yerler yapacağız. Tokat’taki tüm kurumlarla iş birliği yapacağız. Üniversitemizden en maksimum seviyede faydalanacağız. Şehrimize proje üreten, katkı sağlayan başta OKA olmak üzere DOKAP ve tüm kamu ve STK’ların projelerinin içerisinde yer alacağız. Makamında oturan değil makamında iş üreten başkan olacağım” diye konuştu.  Göreve seçilmesi halinde her ay olağan meclis toplantılarına, üyelerin katılacağı, Basına açık ve Şeffaf bir yaklaşım sergileyeceğini söyleyen Tokat TSO Başkan Adayı Gökdere, “Birlikte karar vereceğiz. Sorunları birlikte çözeceğiz. Katılımcı bir TSO dönemi başlatacağız” dedi.

“YATIRIMCIYA TSO GARANTÖR OLACAK”

Projelerini anlatan Tokat TSO Başkan Adayı Gökdere, konuşmasını şöyle sürdürdü: “TSO üyelerine ekonomik kazanç sağlayacak, yurt dışı ve yurt içi fuarlarına konunun ehli esnaflarla katılım sağlanacak. Fuarlarda bağlantılar kurulacak fuar sonucunda kamuoyu bilgilendirilecek. Tokat’a acilen 20 bin metre karelik bir fuar alanı kazandıracağız. Bölgemizde üretilen ne varsa bu fuar alanında uluslararası piyasalarda tanıtacağız.  Organize sanayi bölgesinin demir yoluyla bağlantısını olmazsa olmaz görerek bu bağlantının yapılmasıyla alakalı çalışmalar yapacağız ve nakliye maliyetlerini düşürmüş olacağız. Sektörel olarak konuları ele alacağız, sorunları teker teker masaya yatıracağız her sektörün kendi çözümünü, o sektörü iyi bilen uzman arkadaşlarla çözeceğiz. Tokat’a gitmek gerek diyor Mevlana. Tokat’a sadece gezmek için değil, iş yapmak, yatırım yapmak, istihdam alanları oluşturmak için de dışarıda ki Tokatlıları ve yatırımcıları Tokat’a getireceğiz, Tokat’a yatırım yapmaları için ne gerekiyorsa TSO garantör olacak. TSO’muza yakışan toplantı salonu, eğitim ve kurs merkezleri, proje ofisleri, misafirhanesi olan yeni bir bina yapacağız. Afrin’deki ilk şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan anaokulu Kerkük’te inşa edildi ancak bizde ilimizde şehidimizin adını yaşatmak için yer tahsisini belediyemizden, binasını da TSO olarak biz üstlenerek şehidimizin adına ilkokul veya lise inşa edeceğiz . Bu bağlamda hem şehidimizin vasiyetini yerine getireceğiz hem de sosyal anlamda eğitime destek vermiş olacağız. Biz Ticaret ve Sanayi Odasının koltuğundan güç almaya değil, o koltuğa güç katmaya talibiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT