Kompost ile sıfır atığa destek

Kompost ile sıfır atığa destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen ve Çevre Tokat kapsamında “Sıfır Atık Farkındalık” etkinliği düzenlendi

06 Kasım 2019 - 10:36

Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulunda düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı seslendirdikleri “Sıfır Atık Şarkısı” ve çevre sloganlarının yer aldığı dövizlerle karşıladı. Öğrencilerle birlikte cam, kağıt, plastik malzemeleri ayrıştırarak, geri kazanım kutusuna atan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere geri kazanımın öneminden bahsetti. 


Okul tarafından oluşturulan kompost variline çocuklarla birlikte yumurta kabuğu, çay posası, sebze meyve kabukları, talaş, toprak gibi atıklar atan Vali Dr. Ozan Balcı,  kompost yapımı, oluşumu ve süreci ile ilgili bilgi aldı. 


Daha sonra doğadan toplanan malzemeler kullanılarak “Atıktan Sanata” etkinliği ile çocuklarla boyama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, çocukların atık malzemelerden hazırladığı  eğitsel  materyal oyunlarını beğeniyle izledi. Programa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, ilgili kurum yöneticileri,  öğrenciler ve veliler katıldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor