Koruculara Silah İstediler

Koruculara Silah İstediler

Tokat İl Jandarma Komutanlığı organizesinde 108 köy muhtarı ve 17 mahalle muhtarı ile gerçekleşen Huzur ve Güvenlik toplantısında köy muhtarları köy korucularının silah taleplerini dile getirdi. Vali Cevdet Can, ise çalışmalara başlandığını, taleplerin toplanarak değerlendirileceğini söyledi

14 Haziran 2017 - 16:15 - Güncelleme: 14 Haziran 2017 - 16:18

Tokat İl Jandarma Komutanlığı organizesinde, merkeze bağlı köy ve belde mahalle muhtarları ile "Huzur ve Güvenlik Toplantısı" gerçekleştirildi.

Vali Cevdet Can başkanlığında, İl Jandarma Komutanlığı Gazinosu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan köy ve belde mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, toplantının amacının muhtarları dinleyerek sorunlarına çözüm bulmak olduğunu söyledi. Arıkan, merkezde başlayan bu toplantıların ilçelerde de devam edeceğini belirtti. Ardından kürsüye gelen İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü J. Albay Milbay Şahin ise, bölgenin huzur ve güvenlik durumuna ilişkin bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Köylerin ve köylerde yaşayan vatandaşların çok önemli olduğuna işaret ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, "Bizim gibi Anadolu şehirleri, köylülerin ürettiği ürünlerle ayakta duran bir ekonomiye sahip. Köylerimizin daha iyiye, daha güzele ulaşmasını çok önemsiyoruz. Bütün imkanlarımızı bunun için seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ve illerde devam eden bu toplantıların süreceğini ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Cevdet Can ise, daire amirlerinin de toplantılara iştirak ettiğini, bu sayede muhtarların sorunlarını muhataplarına doğrudan iletme imkanı bulacaklarını dile getirdi.

TOKAT, 5 YILA TÜRKİYE'NİN EN ÇOK KAZANDIRAN TOPRAKLARI OLACAK
Köylere yapılan yatırımlara da değinen Vali Can, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, şehirde ne varsa köylerde de o imkanların olması için çaba gösteriyoruz. Bu doğrultuda ilk olarak köylerimizin temel problemleri olan "yol, içme suyu, altyapı, kilit parke, çöp toplama" sorularını halledeceğiz. Daha sonra da köylerimize gelir getirecek, üretimi artıracak projeler uygulayacağız" dedi. Tokat'ın topraklarının önümüzdeki beş yıl içerisinde Türkiye'nin en çok kazandıran toprakları olacağını dile getiren Vali Can, "O altyapı ve farkındalık tamamen oluşturuldu. İnşallah bunu hep beraber yaşayacağız" dedi.

KÖY KORUCULARINA SİLAH TALEBİ
Konuşmaların ardından söz alan muhtarlar sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. Bir köy muhtarı köy korucularının silah talebini dile getirdi. Vali Cevdet Can, ise bununla ilgili çalışmalara başlandığını, taleplerin toplanarak değerlendirileceğini söyledi. Toplantıya katılan kurum amirleri tarafından açıklamalar yapılırken, Vali Cevdet Can muhtarların taleplerinin yerine getirilmesi noktasında kurum amirlerine talimat verildi.

Vali Cevdet Can başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, kurum müdürleri, 4 belde belediye başkanı, 108 köy muhtarı ve 17 mahalle muhtarı katıldı.

Vali Can ve protokol, toplantının ardından İl Jandarma Komutanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde muhtarlarla bir araya geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’den iddialara yanıt
CHP’den iddialara yanıt
İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI