google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Köylüler yağmur duasına çıktı

Köylüler yağmur duasına çıktı

Tokat’ta kış mevsiminde yağmur ve kar yağışı olmaması nedeniyle kuraklık endişesi yaşayan köylüler, yağmur duasına çıktı.

10 Ocak 2021 - 23:00

Tokat merkeze bağlı Büyükyıldız köyünde yaşanan kuraklık endişesi nedeniyle cuma namazı sonrası cemaat cami önünde toplandı. Köylüler avuç içlerini toprağa çevirerek yağmurun yeryüzüne gelme temennisi ile dua etti.

 

Aralarında çocukların da bulunduğu cemaat, imam Enver Karataş eşliğinde yağmur duası yaparak, bol ve hayırlı yağmur diledi. Cami imamı Enver Karataş, görev yaptığı köyde uzun yıllar sonra ilk defa böyle bir kuraklık yaşandığını kaydetti.

 

Tarımla uğraşan köylülerin kurak hava nedeni ile tarlalarını ekemedikleri, süremedikleri için zor günler geçirdiğini ifade eden Karataş, “Kuraklık kapıda olduğu için bizde cemaatimizle güzel bir dua yaptık. Rabbim kabul eylesin. Rabbimizden hayırlı yağmurlar bekliyoruz. İnşallah nasip eder, 7-8 aydır köyümüze yağmur yağmıyor” dedi.


KÖY HALKI YAĞMUR VE KAR BEKLENTİSİNDE

Geçen yıl bu aylarda köyün kar altında olduğuna dikkat çeken Karataş, “Köyümüze hem kar hem de yağmur yağışı bekliyoruz. Geçen yıl bu zamanlarda kar yağışı vardı. Dolayısı ile kuraklık ve yağmur sıkıntısı çekmiyorduk” diye konuştu.


Köy sakinlerinden Nevzat Al (82) ise yaklaşık 6 aydır yağmur yağmadığını belirterek, “Herkesin gözü gökyüzünde kaldı. Rabbim hayırlısı ile yağmur versin. Yapılan dualarımızı Rabbim kabul eylesin. Elimizden gelen dua etmek, başka tutarımız yok. Rabbime sığınacağız, dua edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA