Kredi ile aldığı cihazı Hastaneye bağışladı

Kredi ile aldığı cihazı Hastaneye bağışladı

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Kızılcaören köyünde yaşayan Dursun Yaşar Çakır yeni açılan göz polikliniğine otorefletktörmetre cihazı alımı için bankadan 20 bin lira çekerek rahmetli eşi Salime Çakır adına bağış yaptı

14 Aralık 2017 - 11:03

Kızılcaören köyünde ikamet eden Dursun Yaşar Çakır, Reşadiye Devlet Hastanesi'ne otorefletktörmetre cihazı alımı için Dr. Tamer Özdemir ile irtibata geçti. Yapılan görüşmenin ardından Çakır bankadan 20 bin lira kredi çekerek aldığı cihazı eşi adına hastaneye bağışladı.
Çakır,"Reşadiye Devlet Hastanesinde personel olarak çalışıyordum şimdi ise emekli oldum ve köyde tarım ve hayvancılık işiyle uğraşıyorum. Daha önce hastanemizde hiç göz doktoru ve polikliniği yoktu. İlçemize ilk defa göz doktoru geldi. Bundan dolayı çok mutlu oldum. Göz polikliniğinde otorefletktörmetre cihazının olmadığını duydum. Bende köylüm olan Dr. Tamer Özdemir ile irtibata geçtim ve bu cihazı almak istediğimi söyledim. Rahmetli eşim Salime Çakır hayrına bankadan 20 bin lira kredi çekerek Avrupa'dan otorefletktörmetre cihazını aldık" dedi.
Reşadiye Devlet Hastanesi Başhekim Vekili ve Op. Dr. Turhan Dokumacıoğlu ve Dr. Tamer Özdemir cihaz için Dursun Yaşar Çakır'a teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat’ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?