google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
KRONİK HASTALARDAN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

KRONİK HASTALARDAN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Tokat’ta bir araya gelen kronik hastalar düzenledikleri farkındalık etkinliğiyle vatandaşları 14 altın kurala uymaları noktasında uyardı.

27 Kasım 2020 - 21:17

Tokat Cumhuriyet Meydanı ve Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde gerçekleşen etkinlik kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar tarafından düzenlendi. Pandemi sürecinde her vatandaşın dikkat etmesi gereken 14 altın kuralın hatırlatıldığı çalışmada, koronavirüsün en çok kronik hastaları etkilediği de vurgulanarak vatandaşlara daha duyarlı olmaları noktasında uyarılar yapıldı.

 

Uyarıları yapan kronik vatandaşlardan birisi olan 41 yaşındaki Önder Başkan: “Kronik hastalığı olan insanların bağışıklık sisteminin zayıf olmasından dolay daha çok etkilenmeleri ve bu yüzden de her türlü şeyde risk altında kalmaları. Bu riskin en aza indirilmesi için sosyal mesafe kurallarına uyup insanların biraz daha farkında olması amacımız. Mesafemizi koruyalım, maskemizi takalım 14 altın kurala uyarak daha sağlıklı daha düzenli yaşayalım. Bu virüsü yenmenin başka bir yolu yok. 14 altın kural. Yanlış şekilde insanlara yanaştığımız zaman kendimizdeki mikrobu hakkımız olmayarak başkasına da taşımış oluyoruz. Bu şekilde ben bunu bir cinayet olarak görüyorum. Hatta bir kişi onlarca kişiye bulaştırabiliyor, o on kişi yüzlerce kişiye bulaştırabiliyor. O yüzden toplu cinayet gibi bir şey oluyor şuanda yaşadıklarımız” ifadeleri kullandı.

 

Yapılan etkinlikte maske ve mesafe kurallarına uymayan vatandaşlar da uyarıldı.

Kaynak: HABER: Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0