Kültür turizmi Tokat ekonomisine can suyu olacak

Kültür turizmi Tokat ekonomisine can suyu olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Şehir ekonomisini memur maaşları ve günden güne azalan tarım girdilerine mecbur olmaktan çıkarmak suretiyle, kültür turizmi sayesinde büyük ve yeni girdilerin oluşmasını temin edeceğiz” dedi

01 Ekim 2020 - 10:48

Tokat ekonomisinin canlanması için Turizmin geliştirilmesinin en kaçınılmaz seçenek olduğuna sık sık vurgu yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u makamında ziyaret etti.

Türkiye'nin kültür envanterinin zenginliğine rağmen, tanıtım konusunda yaşanan aksaklıklar nedeniyle kültür turizmi konusunda yeterli gelirin elde edilemediğine işaret eden Bulut, özellikle tarihi eser konusunda Türkiye'nin sayılı şehirlerinden bir tanesi olan Tokat'ın bu konuda cazibe merkezi olabileceğini ifade etti.

Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret ederek desteklerini talep ettiğini ifade eden Bulut, kadim şehir Tokat’ta bir çok tarihi eserin süratle restorasyon çalışmalarının gerçekleştirilmesi nedeniyle, emeği geçenlere teşekkür etti. Bulut, halen kurtarılacak çok sasayıda tarihi eser bulunduğunu, konuk ağırlamada memnun edici alt yapıya ihtiyaç olduğunu vurguladı.

RESTORASYONLAR SÜRÜYOR

Milletvekili Bulut; "Eserlerimizin ve alt yapımızın tamamlanması, başta Valimiz ve Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere yoğun bir gayret içerisindeyiz. Son olarak Çamlıbel mevkiindeki Selçuklu yol mescidinin kurtarılması için Vakıflar Genel Müdürümüz Burhan Ersoy Bey'i ziyaret etmiş ve konu hakkında kendisinin ilgisini rica etmiştik. Sağolsun derhal hareket geçmek suretiyle ecdad yadigarı bu eserin restorasyon sürecini başlattı. İl Kültür Müdürümüz ve Vakıflar Bölge Müdürümüz de dahil olmak üzere bu eserleri turizme kazandırmak, Tokat'ı kültür turizminin cazibe merkezi haline getirebilmek için büyük bir motivasyonla gayret gösteriliyor. İnşallah Tokat ekonomisinin en önemli saç ayaklarından bir tanesinin turizm olmasını temin edeceğiz. Şehir ekonomisini memur maaşları ve günden güne azalan tarım girdilerine mecbur olmaktan çıkarmak suretiyle, kültür turizmi sayesinde büyük ve yeni girdilerin oluşmasını temin edeceğiz” diye konuştu.   

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Şaşkına çeviren yufka
Şaşkına çeviren yufka