>
Kur’an kursları 13 Eylül’de eğitim-öğretime başladı

Kur'an kursları 13 Eylül'de eğitim-öğretime başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kuran Kurslarında “4-6 yaş çocuklar, ev hanımları, çalışanlar, engelliler ve gençler” olmak üzere birçok vatandaş 13 Eylül tarihi itibariyle eğitim-öğretim görmeye başladı

16 Eylül 2021 - 17:54 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 19:08

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kuran Kurslarında “4-6 yaş çocuklar, ev hanımları, çalışanlar, engelliler ve gençler” olmak üzere birçok vatandaş 13 Eylül tarihi itibariyle eğitim-öğretim görmeye başladı. Kurslara katılan çocuklar Covid-19 tedbirleri kapsamındaki kısıtlamalar nedeniyle uzun bir sürenin ardından kurslara kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Sabuncuoğlu Sevim Hatun Kur’an Kursunda 4-6 yaş ve İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu öğrencilerine ilk dersi İl Müftüsü Abdullah Pamuklu yaptı. Dersin başlangıcında 4-6 yaş öğrencileri ile tanışmanın ardından eğitici-öğretici etkinliklerde öğrencilere eşlik etti.

 

TEMEL BİLGİLER İÇİN KURSLAR ÖNEMLİ

İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Çocuklarımızın en temel bilgileri öğrenmeleri için bu kurslar çok önem arz etmektedir. Bu fırsatı çocuklarımız ve aileleri en güzel şekilde değerlendirmelidir. Camilerde öğrenilen temel bilgiler hiçbir zaman unutulmuyor. Kurslarımızda çocuklar abdest alma, namaz kılma, Kur'an okuma gibi bir çok dini bilgileri öğrenecekler. Vatan sevgisini, bayrak sevgisini, dürüstlüğü, temizliği, insanları ve hayvanları sevmeyi, iyi bir mümin olmayı yine burada öğreneceklerdir.13 Eylül itibariyle eğitim öğretime başlayan Kur'an kurslarımızın tüm İslam alemine, ülkemize, ilimize hayırlı olmasını temenni ederim. Rabbim imanlı, erdemli bir nesil yetişmesi için bizleri vesile kılsın. Bütün Kur’an Kursu öğreticilerimize ve öğrencilerimize başarılar dilerim.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı