KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİ 1. KONGRESİ YAPILDI

KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİ 1. KONGRESİ YAPILDI

14 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan Uluslararası meslek örgütü Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK)'nin 1. olağan kongresi Ankara'da gerçekleştirildi. Gerçekleşen genel kurulda KGK Tokat Temsilcisi Kemal Özdilek Yerel Meclis Yönetim Kurulu Üyeliğine, Murat Onur ise Etik Kurulu üyeliğine seçildiler.

09 Mart 2020 - 11:55 - Güncelleme: 10 Mart 2020 - 12:27


Kavaklıdere'deki KGK genel merkez toplantı salonunda gerçekleştirilen kongrede, Yerel, Yaygın ve Dış Medya Meclisi üyeleri ile kurucuların delege sıfatıyla katıldığı genel kurulda üyelerden Kemal Deniz Divan Başkanlığı'na, üye Serap Karaoğlu başkan yardımcılığına ve üye Yaşar Yıldız yazmanlığa seçildi. 


Gündem gereğince, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra kurucu yönetim kurulunun faaliyet raporu ve mali bilançosu oybirliği ile ibra edildi. Daha sonra, yeni yönetim ve ilgili kurulların seçimine geçildi. Yönetim Kurulu için KGK meclislerinin üyeleri ve kurucularından oluşan 61 üyenin imzasıyla, aday olmadığını beyan eden Kurucu Genel Başkan Mehmet Ali Dim re'sen yeniden aday gösterildi. 
Delegelerin Dim'i oybirliğiyle aday gösterdiği önerge lenhine delegeler adına söz alan kuruculardan ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya, kuruluş çalışmalarından bugüne kadar özverili çalışmaları ve  kurumun ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, mesleki sorunların çözümüne yaptığı katkılar ve üyelerin yoğun talebi üzerine Mehmet Ali Dim'i genel başkanlığa teklif ettiklerini söyledi. Daha sonra  oya sunulan Mehmet Ali Dim Genel Başkanlığındaki aday listesi oybirliği ile seçildi. 
Kürsüye gelerek söz alan Genel Başkan Dim, kendisinin aday olmak istemediğini, kongreye katılan üyelerin oybirliğiyle teklif etmelerinin kendisini son derece duygulandırdığını ve bu isteğe kayıtsız kalamayacağını söyleyerek konsey üyelerine teşekkür etti. KGK'nın kuruluş sürecinden bu güne kadar birçok arkadaşın katkı sağladığını vurgulayan Dim, konseyin kuruluşundan itibaren her üyenin bir tuğla koyduğuna dikkat çekerek, “Benim yaptığım konulan bu tuğlaların çimentosu olarak KGK'yı inşa etmekti. Bundan böyle çıtayı daha da yükseğe koyacağız ve seçilmiş yönetim olarak tüm kurullarımızla elbirliğiyle çalışarak bizden beklenen hizmetleri gerçekleştirmek için gayret sarf edeceğiz. Bu konuda her üyemizden özveri bekliyorum” dedi.

Küresel Gazeteciler Konseyi kuruluş onayı ve öncesinde 3 defa yurt dışı ve 8 defa yurt içinde yaptığı etkinliklerle kendisinde söz ettirerek dikkatleri üzerine çekmişti. Kongre sırasında söz alan üyelerin gelecek günlerde yapılacak faaliyet hakkında çarpıcı görüş ve önerileri dikkatlerden kaçmadı. Türkiye'nin 79 ilinde  temsilcilik atamasını gerçekleştirerek kongresini ilk turda yapma kabiliyetide takdir gören konseyin gelecek günlerde yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri ilgiyle takip edilecek. 

2020/03/2020-03-10-12-27-20.jpg
2020/03/2020-03-10-12-27-25.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOGÜ’den büyük atak
TOGÜ’den büyük atak
COVİD-19’la mücadelede ikinci safhadayız
COVİD-19’la mücadelede ikinci safhadayız