Lastik magandası pes dedirtti

Lastik magandası pes dedirtti

Tokat’ta 16 Temmuz tarihinde gece Soğuk pınar Mahallesi Şehit Ragıp Yılmaz sokak üzerinde 5 aracın lastiğini keserek zarar veren 20 yaşındaki şüpheli yakalandı. Lastik magandası ifadesinde arkadaşlarıyla alkol aldığını ve arkadaşının kendisine küfür etmesi sonucu sinirlenerek önce arkadaşını bıçakladığını daha sonra sinirle araçların lastiklerini kestiğini söyledi

18 Temmuz 2019 - 13:34

Tokat’ta 16 Temmuz günü Soğuk pınar Mahallesi Şehit Ragıp Yılmaz sokak üzerinde B.V, K.D, S.Ö, T.M ve H.M,  isimli şahıslara ait park halinde bulunan 5 adet otomobilin lastikleri kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kesilerek zarar verildi. Durumu sabah fark eden araç sahipleri polise ihbarda bulundu.

Bunun üzerine Tokat İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışma başlattı. Yapılan inceleme sonucu olayı gerçekleştiren şüphelinin Y.P (20) olduğu tespit edildi. Lastik magandası şüpheli Y. P. (20), suç aleti bıçak ile birlikte yakalandı.

Gözaltına alınan Y. P., ifadesinde gece 5 arkadaşı ile birlikte alkol aldıklarını saat 02.00 sıralarında Behzat Bulvarı Saat Kulesi yanında parkta otururken alkollü olan arkadaşı M.H.B (19)’nin kendisine küfür etmesinden dolayı şahsı bacağından bıçakla yaraladığını daha sonra arkadaşlarının kendisini olay yerinden uzaklaştırdığını anlattı. Y. P., yanında bulunan M.Y (20) isimli şahıs ile birlikte belirtilen sokak üzerinde giderken bir anlık sinir ile üzerindeki bıçakla park halinde olan 5 adet otonun lastiğini kestiğini söyledi.

Şahıs hakkında gerekli tahkikat yapılarak suç aleti olan bıçak ile birlikte adli makamlara intikal ettirildi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x