LGS’DE ZİRVE, FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU’NUN

LGS’DE ZİRVE, FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU’NUN

Tokat’ta önceki yıllarda da LGS’deki başarısıyla dikkat çeken Fevzi Çakmak Ortaokulu 2021’de de elde ettiği başarıyla zirvedeki yerini korudu.

28 Temmuz 2021 - 20:12

Tokat’ta il merkezinde bulunan Fevzi Çakmak Ortaokulu her yıl başarı grafiğini artırmaya devam ediyor. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında yaşanan salgın sürecini ve eğitimde yaşanan sıkıntıları sorun olarak görüp bunu bahane etmek yerine, çözüm odaklı yaklaşım ve proje tabanlı uygulamasıyla başarıyı yakaladı. Öğrenci, öğretmen ve veli işbirliğiyle oldukça verimli bir eğitim süreci geçiren okul LGS’de elde ettiği başarıyla da göz doldurdu. Uzaktan Eğitim Yakından Takip Projesi, öğrenci koçluğu, okuma grupları ve kitap değerlendirme etkinlikleri, yüz yüze ve uzaktan deneme sınavları, rehberlik faaliyetleri, sınav analiz ve tamamlayıcı eğitim uygulamalarıyla öğrencilerde oluşan öğrenme eksikliklerini en aza indirmek için başarılı bir performans ortaya koydu. Bu kaliteli uygulamalar sonucunda 2021 LGS sonucunda; 20 Fen Lisesi, 15 GOP Lisesi, 13 Sosyal Bilimler Lisesi, 9 Proje İHL, 43 Anadolu Lisesi, 3 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tarım Lisesi, 7 Sağlık Meslek Lisesi, 30 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sınavlı), 19 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 11 İmam Hatip Lisesi, 9 Güzel Sanatlar Lisesi ve 4 Spor Lisesi'ne öğrenci kazandırarak bu yıl da oldukça başarılı bir sonuç ortaya çıkardı.

 

ÖĞRENCİ BAŞARISINDA ÖĞRETMEN VE VELİ KATKISI ÇOK BÜYÜK

Konuya ilişkin açıklama yapan Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Osman Tosun; ''Ülkemiz ve tüm dünya Covid-19 salgını nedeniyle eğitim alanında oldukça zor dönemler geçirmiştir. Bu dönemde biz eğitimcilere düşen olumsuzluklardan şikayet etmek yerine çözüm odaklı çalışmak ve geleceğimiz olan çocuklarımızı imkanları da zorlayarak öğrenme ortamlarıyla buluşturmamızdır. Biz de Fevzi Çakmak Ortaokulu olarak öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerini gidermek ve psikolojik olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına verimli çalışmalar yaptık. Uzaktan Eğitim Yakından Takip Projemiz, öğrenci koçluğu uygulamamız, okuma grupları ve kitap değerlendirme etkinliklerimiz, rehberlik faaliyetlerimiz, Etüt Tokat Projesi kapsamında yaptığımız Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız, öğrenme eksikliklerini gidermeye yönelik yaptığımız yüz yüze ve online deneme sınavlarımız ve sınav analizlerimizle süreci eksiksiz tamamlamaya çalıştık. Sadece 8. sınıfları değil tüm sınıf düzeylerini aynı hassasiyetle takip ettik. Oldukça verimli ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Bu çalışmalarımızın da sonuçlarını en güzel şekilde aldık. Bu çalışmalarımızı yaparken her türlü konuda tüm paydaşlarımızdan üst düzey destekler gördük. Bu eğitim süreçlerinde desteğini esirgemeyen Tokat Valimiz Sayın Dr Ozan Balcı'ya, her zaman yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'ye, her türlü fedakarlıkta bulunan emektar öğretmenlerimize, işbirliği içerisinde olduğumuz velilerimize ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...