>
LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR

LİDER TOKAT FK TAKIMI DERBİYE HAZIR

Tokat Amatör Küme Osman Nuri Ünver Futbol Sezonunun 2. haftasında lider Tokat FK takımı, Tokat 1969 Spor derbi maçına hazır.

02 Aralık 2021 - 20:34

Tokat FK takımı Başkan Yardımcısı Erol Akdağ, spor müdürümüze özel açıklamalarda bulunurken Tokat için kanayan yaraya neşteri vurdu. 

Akdağ, “Öncelikle iki takım da Tokat’ın takımı. Sahada iyi olan takım kazansın ama kazanan Tokat futbolu olsun. Sahada çekişmeli heyecanlı bir maçı tüm sporseverlere izlettirmek istiyoruz. Tokat FK takımı olarak ligin ilk haftasındaki liderliğimizi ligin sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz. Bunun içinde sahadan üç puanla ayrılmak zorundayız. Yönetim olarak elimizden gelen her türlü desteği takıma vermek zorundayız. Tokat futbolunun iyi yerlere gelmesi için tüm Tokatlılar olarak kenetlenmek zorundayız. Her gün daha çok çalışarak hedefe ulaşan bir takım olmak istiyoruz. Tokat ilinin futbolu bulunduğu yeri hiçte hak etmiyor inşallah bu sorunu tüm Tokatlılar olarak kenetlenerek aşacağız diyorum. Tokatspor takımı için umut kalmadığına göre umut bağlanan takım Tokat FK takımı olmalı diyorum. Bakalım komşularımız Sivas, Samsun, Ordu, Çorum illerine en az bugün profesyonel liglerde takımları var. Komşumuz Sivas’ı örnek almalıyız. Bugün Süper Lig’de Demir Gurup Sivasspor olarak mücadele ediyordu. On yıl önce aynı grupta maçlar oynuyorduk. Şunu belirtmek istiyorum kimse Sivas takımını kıskandığımı sanmasınlar. Komşu takımı ile gurur duyuyorum. Kendilerine Süper Lig’de başarılar diliyorum. Tokat futbolunun gelişmesi ve tesisleşmede çağ atlamak istiyorsak buna ilimizin yöneticilerinin destekleri gerekiyor. Sadece ilimizde futbol yeterli değil tesisleşmede yetersiz. Tokat futbolunun gelişmesi için saha konusundaki sıkıntılarında acilen sorunlar çözülmeli. Bir tane sentetik saha var, hem idmanları yapacak takımlar hem maç oynayacak. Şimdi yöneticilerimize soruyorum tek bir saha ile bu ilin futbolu nasıl gerçekleşecek. Takımlar gece Uzunburun Sentetik Çim Sahada 24.00’e kadar idman yapacak. Evine gidecek ertesi günü işe gidecek bu futbolcudan başarı beklemek hayalden öte gitmez. Acilen ilimizin mülkü amirlerinin saha konusunu çözmek için çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Takdir kamuoyunun dikkatine diyorum. Spor için herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Gençler hem spor yapacaklar hem de eğitimlerini yapacaklar. Yöneticilerimizin yaptıkları küçük tesisler yeterle değil profesyonel sahalar yapmaları gerekiyor. Biz takım yöneticileri profesyonel sahalar istiyoruz. Takımda ilk hafta alınan farklı skorla gelen liderlik futbolcuların morallerini yükseltti. İnşallah ikinci haftada oynayacağımız Tokat derbisinde alacağımız 3 puanla yolumuza devam edeceğiz. Tüm Tokatlı sporsever hemşerilerimden bir istirhamım olacak; ne kadar sporsever dostumuz hemşerimiz varsa Cumartesi günü saat 12.00’de oynanacak olan Tokat FK - Tokat 1969 Spor maçında yanımızda görmek istiyoruz. İki takıma da sahada başarılar diliyorum. Hak eden, iyi oynayan takım kazansın ama sadece futbol değil, dostluk, kardeşlik ve fair play kuralları da kazansın” diyerek sözlerine son verdi.

2021/12/2021-12-02-20-35-59.jpg
2021/12/2021-12-02-20-36-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki