LİGDE HER TAKIM KADAR BİZDE İDDİALIYIZ

LİGDE HER TAKIM KADAR BİZDE İDDİALIYIZ

Spor müdürümüz Arif Sağdıç bal ligi temsilcimiz Niksar Belediye spor teknik sorumlu hocası Eyüp Narşap ile özel bir röportaj yaptı

04 Eylül 2020 - 10:44

Spor müdürümüz Arif Sağdıç bal ligi temsilcimiz Niksar Belediye spor teknik sorumlu hocası Eyüp Narşap ile özel bir röportaj yaptı

SORU: ARİF SAĞDIÇ: HOCAM ÇALIŞMALAR NASIL GİDİYOR?

CEVAP: EYÜP NARŞAP: Takım olarak ilçemiz Niksar’da toplanıp lig için çalışmalara start verdik. Kendi tesislerimizde idmanlara ara vermeden devam ediyoruz. Liglerin başlaması kesin olmayan bir tarih olsa da tahminlerimiz bizim için Kasım ayının ilk haftası diye tahmin ediyoruz. Niksar belediye spor olarak bu gün lig başlasa çok az bir noksanımız olarak lige hazır bir takım görüntüsündeyiz.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: İSTEDİĞİNİZ FUTBOLCULARI ALDINIZ MI?

CEVAP: EYÜP NARŞAP: Tabi açık konuşmak gerekiyor her takım gibi bizimde bütçemiz kısıtlı olarak transfere girdik. Sağ olsunlar başta belediye başkanımız kulüp başkan yardımcımız Şükrü Kırış futbol şube sorumlumuz Ersan Yılmaz sportif direktörümüz Koray Yeni ve Nizamettin Şahin biz teknik kadro transferlerde omuz omuza verip en iyilerini almak için çalıştık. Tabi bir söz vardır ayağını yorganına göre uzatmak zorundayız. Her takım gibi bizimde bütçemiz belli bütçemize göre oyuncu almak zorundayız. Derler ya boşa harcayacak bir kuruş paramız yok. Şuana kadar takımda 24 futbolcumuz var hepsinin çalışmalarından teknik ekip olarak mutluyum.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: TRANSFERLER DEVAM EDECEK Mİ?

CEVAP. EYÜP NARŞAP: Şunu açıkça söylemek gerekirse futbol takımlarında ligler oynandıkça transfer bitmez ama biz bütçemize göre bu işi bitirdik ama futbolda haftaların maçların ne getirip ne götüreceğini zaman gösterir. Zaten geçen yıldan takımda dört futbolcumuz kaldı. Bunlarda Şükrü Canpolat, Hakan Öztürk, Emirkan, ve Mustafa ikisi genç ikisi tecrübeli olan arkadaşlarımız bu sezonda bizimle. Ligin ve takımın gidişatına göre ligde transfer konusunda daha açık ve net konuşmak gerekiyor. Şu anki takımın durumuna göre inşallah lig maçlarında sakatlık ve ağır cezalar o6lmassa bu takımla lige devam ederiz diyorum.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: NİKSAR BELEDİYESPOR İÇİN LİGDE HEDEF NERESİ?

CEVAP: EYÜP NARŞAP. Sözlerime başlarken açıkça hedefi belirttim ama bir kez daha sorunuza cevap vereyim. Ligde bizim gurubumuz daha belli olmadı ama bana göre geçen yılki gurup olacak gibi geliyor bana. Buda bizim tanıdığımız gurup ve takımlar olarak Karadeniz gurubuna düşeriz gibi geliyor bana. Tabi burada il takımları var ama bizde bir ilçe takımı da olsak bu sezon iddialı bir takım olarak bal ligi yani bölgesel ligde ses getiren bir takım olacağız. Ligde gurubumuzda tüm takımların yani il takımı ilçe takımı da olsa rakiplerin ne kadar iddiası varsa ligde Niksar belediye spor takımı da o kadar iddialı bir takım olarak mücadele edecektir.

SORU:  ARİF SAĞDIÇ: ARTIK TECRÜBELİ BİR TAKIMSINIZ HEDEF ZİRVE OLACAK MI?

CEVAP. EYÜP NARŞAP. Daha şimdiden ligde hedef zirve dersem taraftarlarıma belki inandırıcı gelmez bu sözlerim. Biz zirve dememiz için ligin başlaması ve en az altı yedi haftayı kayıpsız geçmek zorundayız. İnşallah bunu da tüm takım arkadaşlarım yani futbolcu kardeşlerim teknik kadro ve yöneticilerimiz ve taraftarlarımız el ele verip başarırsak bu başarıyı yakalamış oluruz. Futbolda başarılar günü birlik olursa ona başarı denmez. Başarılar uzun vade olmasa için tüm ekibin kenetlenmesi gerekiyor. İnşallah bizde bunu tüm Niksar belediye spor camiası olarak kenetlenip yapacağız.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: KAMPIN İKİNCİ AYAĞINA NEREDE DEVAM EDECEKSİNİZ?

CEVAP: EYÜP NARŞAP: Şunu açıkça belirteyim kendi tesislerimiz ve çalışma ortamı bizim için mükemmel bir yer. Başka yerlere gidip boşuna para harcamak bana göre yanlış. Takım olarak burada lige kadar çalışmalara devam etmek istiyoruz. İlçenin havası mükemmel çalışma ortamı mükemmel bundan iyisi can sağlığı. Çalışmalar lige kadar burada olursa daha iyi olur.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: HOCAM KARADENİZ, LİSİNİZ FUTBOLDA İNATÇISINIZ, TAKIMADA İNATÇI FUTBOLCULAR ALDINIZ MI?

CEVAP: EYÜP NARŞAP: Tabi bizim Karadeniz insanı yaşantısında her şeyde inatçıdır. Benim memleketim Karadeniz yani Türkiye’de futbolun beşiği  Trabzon’dur . Tabi futbolda sahada inatçı sporcularla başarı yakalanır. Benim sahada pes eden futbolcularla hiçbir zamlan işim olmaz. Futbolcu sahada yenilse de doksan dakika mücadele edecek. Pes eden futbolcuyu oyuna küsen futbolcuyu rakip takımın futbolcusu ve hakemle uğraşan futbolcuyu hiç sevmem. Benim futbolcum sahada her maçta yediğinden fazlasını atacak ve maçtan galibiyetle ayrılacak. Tabi dünyada futbolda hiçbir takımın her maçı kazanacak diye bir kuralı yoktur. Mağlup olsa bile takım sahada mücadele edecektir.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: HOCAM SON SÖZLERİNİ ALABİLİR MİYİZ?

CEVAP: EYÜP NARŞAP: Son sözlerimi söylerken önce Tokat haber gazetesine çok teşekkür ediyorum bana bu fırsatı verdiği için. Bu sezon tüm Niksar belediye spor taraftarları rahat olsunlar ligde ses getiren bir takımları olacak. Tabi daha futbol maçlarının seyircili veya seyircisiz oynanıp oynanmayacağı belli değil. İnşallah seyircili oynanır iyi bir lig heyecanı yaşarız.  2020-2021 Futbol sezonunda yeni bir takımla yola çıkıyoruz. Takımın tümü yeni transferlerden kurulu dersem yanlış olmaz. Bu yeni takımın bal ligi yani bölgesel ligde bu sezon Niksar belediye spor takımına yeni bir heyecanla inşallah üçüncü lige taşıyacak karakterli futbolculardan kurulu olduğunu kimse unutmasın. Gurubumuz belli olduktan sonra lig için daha net konuşmanın yerinde olduğunu söylemek istiyorum. Yeni sezonun tüm ülkemiz takımlarına ve Niksar belediye spor takımına kazasız belasız ve sakatlıklardan uzak bir lig olmasını Allahtan temenni ediyorum. Tüm takımlara başarılar dilerken tüm Niksar belediye spor taraftarlarına selam ve saygılarımı gönderiyorum.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokatlı Demir Adam Mikail’in hedefi spor
Tokatlı Demir Adam Mikail’in hedefi spor
 Müdür ve 3 şube müdürüne koronavirüs karantinası
Müdür ve 3 şube müdürüne koronavirüs karantinası