>
LİGİN İLK YARISINI HEDEFE YAKIN YERDE BİTİRDİK

LİGİN İLK YARISINI HEDEFE YAKIN YERDE BİTİRDİK

Tokat 60 FK Başkanı Ümit Kireççi, ligin ilk yarısını hedefe yakın yerde bitirdiklerini belirtti.

14 Ocak 2022 - 20:37

Tokat Amatör Küme’de mücadele eden Tokat 60 Futbol Kulübü Başkanı Ümit Kireççi, ligin ilk yarısını Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a değerlendirdi.

Tokat 60 FK Başkanı Ümit Kireççi, beraberinde Kulüp Sekreteri Dr. Mete Bayburtlu ile birlikte Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’ı ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: İLK YARIDA TAKIM OLARAK BAŞARIYI YAKALADINIZ MI?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: Takım olarak beklentilerimiz ilk yarıyı lider bitirmekti. Fakat takım olarak ilk yarıyı lider bitirmekti hedefimiz ama ligi ikinci bitirdik. Bütçemize göre lig ikinciliği de ligin ilk yarısında başarı olarak görülebilir. Aynı zamanda U: 18 takımımızın final oynaması başarılı olarak değerlendirilebilir. U: 14 ve 16 yaş gurubu başlayacak ligde de final oynamak için ligi zorlayacağız. Bütün kategorilerde takım çıkarmak başlı başına bir başarıdır.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: AMATÖRDE SONUÇ OLARAK HEDEF NERESİ?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: Tokat 60 FK takımında hiç bir zaman hedefler bitmez. Tabi ki ilk hedefteki düşüncemiz Tokat 60 FK takımını amatör kümede şampiyon yapıp takımı bal ligine çıkarmak istiyoruz. Aynı zamanda Türk futboluna büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi zeki çevik ahlaklı sporcular yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Şuanda amatör liglerde Tokat 60 FK kulübünün bünyesinde bulundurduğu lisanslı sporcu kadar hiçbir kulüp bu kadar sporcuya sahip değildir. Takdir edilir ki bu kadar sporcuyla uğraşmak hem ekonomi olarak hem de zaman olarak zordur.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: LİGDE İLK YARIDA MAÇLARIN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPABİLİR MİSİN?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: Ligde ilk maçımızı Reşadiye Termal spor takımı ile oynadık. İyi bir futbol ve iyi bir skorla maçı bitirdik. Ligin ikinci maçında Tokat 1969 spor takımı ile oynadık. Koordinasyonda sıkıntılar yaşayan Tokat 60 FK takımı maçta 2:0: geriye düşmesine rağmen geri dönüş yaparak sahada beraberlikle ayrıldık. Üçüncü maçımızda gurubumuzun favori takımı bizlere ve diğer amatör takımlara göre bütçesi yüksek olan Tokat Belediye Plevne spor takımı ile oynadık. Beşinci dakikadaki şansız bir kırmızı kartla nerdeyse maçın doksan dakikasını on kişi tamamladık. Tabii ki mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Her maçta olduğu gibi bu maçta da sahada mücadelemizi yaptık, sahadaki futbol mücadelemizi başkan olarak beğendim. Bizim temel düşüncemiz sahada her maçın fair play kuralları içerisinde oynanması. Ama bazen olayların tansiyonuna göre saha içerisinde olaylar yaşanıyor. Tokat Belediye Plevne spor yedek kulübesinin takımımıza yönelik pekte hoş olmayan davranış ve konuşmalarını yadırgadık. Tabi ki üzücü olan sahada sakatlıkların olması biz kendi adımıza ayağı kırılan rakip Tokat Belediye Plevne spor futbolcusunu arayıp geçmiş olsun dedik. Maç içerisinde bizim futbolcumuz Oğuz Bulmaz’ın kaburgası kırıldı bizimde bir geçmiş olsun nezaketini beklemek en büyük hakkımız. Sonuçta maçlar sahada oynanır.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: DİĞER MAÇLARDAKİ SONUÇLAR SİZİ MUTLU ETTİ Mİ?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ:  Futbolda galibiyetle biten her maçlar takımların yöneticilerini teknik adamlarını ve futbolcuları mutlu eder. Aldığımız her maçtaki üç puan ve galibiyetler tabi bizi de mutlu eder. Tüm amatör takımlar ekonomi olarak ekonomi sorunlar yaşamaktalar. Yeterli sahanın olmaması da ilimizde ayrı bir sorun. İdman sahalarının yetersizliği her amatör takımı etkilemektedir.

SORU: ARİF SAĞDIÇ: İKİNCİ YARIDA TAKVİYE TRANSFERLER VAR MI?

SORU: ÜMİT KİREÇÇİ:  Tokat 60 FK takımında sözlerimin başında dediğim teknik ekibin vereceği karalar doğrultusunda transferler bitmez. İhtiyaç duyulan bölgelere transferler yapılabilir. Tabi iki teknik heyetle oturup konuşacağız takımın gerekli bölgelerini verecekleri rapor doğrultusunda gerekli transferleri yapacağız.

 

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: Tabi ki önceliğimiz gurubu lider bitirerek veya ikinci olarak takım olarak play offlara gitmek. Daha sonrada play off grubunda final oynamak en büyük amacımız. Bunun yanında alt kategorilerde de şampiyon olup ilimizi finallerde temsil etmek istiyoruz. Tokat 60 FK, takımı olarak bünyemizde lisanslı futbolcu bulunduran bir kulübüz. Her yaş kategorilerde takım çıkarıyoruz ve burada ki amacımızda bu kategorilerde şampiyon olmak istiyoruz.  Takdir edersiniz ki hem yönetim hem de teknik ekip olarak bu faaliyetleri yürütüyoruz ama bunları yönetmekte kolay değil.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: LİGİN İKİNCİ YARISINDAKİ HEDEFLERİNİZ NELER?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: Bizim takım olarak hedefimiz sportif etik kurallarını ön planda tutarak final oynamak ve Türk futboluna ahlaklı yeni futbolcular kazandırmak istiyoruz.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: SON SÖZLERİNİ ALABİLİR MİYİZ?

CEVAP: ÜMİT KİREÇÇİ: 53 yıllık Tokatspor markamız heba oldu gitti. Şehir olarak spora ve özelde futbola sahip çıkmak için bir şansımız var, bu şansın adı Tokat 60 FK kulübüdür. Tokat Belediye takımımızın bütçeye ihtiyacı yok. Onlara ve diğer tüm amatör kulüplere başarılar diliyorum, ancak kabul edelim ki amatörde belirli bir başarı geçmişi olan bugün ise yoluna Tokat 60 FK ismiyle devam eden kulübümüz her türlü desteği hak etmektedir. Yüz civarında lisanslı sporcumuzun malzeme, gıda desteği, benzeri ihtiyaçları bulunmaktadır. Unutulmamalıdır Tokat 60 FK, takımının başarısı şehrimizin başarısı olacaktır. Tüm taraftarlarımızın ve şehrimizin kulübümüzün çatısı altında birleşmeye davet ediyorum. Tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Gününü yönetim olarak kutluyoruz.

2022/01/2022-01-14-20-39-33.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki