Mahalle buluşmalarıyla 2020 rotası çiziliyor

Mahalle buluşmalarıyla 2020 rotası çiziliyor

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, mahalle buluşmaları kapsamında Kabe-i Mescit, Erenler ve Topçubağı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Söz verdikleri 71 projenin yapımına başlandığını söyleyen Eroğlu, mahalle halkının taleplerini de 2020 yılı programına alıyor

28 Kasım 2019 - 10:15

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Kabe-i Mescit, Erenler ve Topçubağı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Eroğlu, belediye olarak mahallelerde yürütecekleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, ‘doğrudan demokrasi’ uygulaması olan Mahalle Buluşmalarının devam edeceğinin altını çizdi.

Mahalle sakinlerine hitap eden Başkan Eroğlu şunları söyledi: "Seçimlerin bitmesinin ardından çok hızlı bir şekilde yeniden çalışmalarımızı başlattık. Projelerimizi tüm Tokat'ı ilgilendiren ve mahalle bazlı olmak üzere ayrıldık. Öncelikle Tokat'ın geneli ilgilendiren projelerimizden kısaca bahsedersek; Söz vermiş olduğumuz 71 Projemizin yapımına başladık. Gümenek Millet Bahçemizi yapmaya başladık. Dartaş İçme Suyu Barajımız yatırım programına alındı ve yapımına başlayacağız kısa bir sürede. Yeni içme suyu depolarımızı geçtiğimiz dönemde yaptık. Barajımızı da yaptığımızda Tokat'ın 40 yıllık su ihtiyacını gidermiş olacağız. Her yıl 18 Milyon metreküp su, yaklaşık 260 Bin nüfusa yetecek içme suyu elde etmiş olacağız. Milletvekillerimize de bu konuda teşekkür ediyorum” dedi. Yeni Nesil Sanayi Sitesinin 2020 yılı yatırım programına alındığını hatırlatan Eroğlu, gençler için iki tane yüzme havuzu, iki tane de spor salonu için Gençlik Spor Bakanlığı’ndan söz aldıklarını söyledi.Eroğlu yeni nesil sanayi sitesi hariç diğer projelerin 78 Milyon TL’yi bulacağını ifade etti.

Mahalle buluşmaları sonrasında mahalle muhtarları ve teknik ekibiyle birlikte mahallelerde inceleme yapan Başkan Eroğlu, gerekli talimatları birimlerine aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA