‘Makamda hakaret’ iddiası

‘Makamda hakaret’ iddiası

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat ile ilgili CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Yaşar’ın sosyal medya hesabı üzerinden gündeme getirdiği ‘hakaret’ iddiası dikkat çekti

16 Eylül 2019 - 16:58

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat ile ilgili CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Yaşar’ın sosyal medya hesabı üzerinden gündeme getirdiği ‘hakaret’ iddiası dikkat çekti.

İddiaya göre; Tokat’ın Niksar ilçesi Haydarbey mahallesi öğrencilerinin Dönekse mahallesindeki okulda birleştirilmiş sınıflarda eğitim gördüğü yani aynı sınıfta 1,2 3,4 ncü sınıf talebelerinin beraber eğitim aldığı gerekçesiyle Haydarbey Mahallesi Muhtar Rıza Seven, bu sistemin değiştirilmesi için Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat’ı makamında ziyaret etti. Muhtar talebini iletti ancak iddiaya göre İlçe Milli Eğitim Müdürü “Şerefsiz Haydarbeyliler” ifadesiyle hakaret içerikli söz kullandı ve sözlü tartışma çıktı. Makamdaki tartışmanın polise intikal ettiği söylendi.

CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Yaşar, sosyal medya hesabından olayı kınayarak “Haydarbey mahalle sakinleri ŞEREFSİZ değildir Müdür efendi. Haddini bileceksin, ağzından çıkanı kulağın işitecek. Milli Eğitim gibi mümtaz bir makama böyle liyakattan noksan insanlar getirilirse sonuç bu olur. Dilerim yetkili makamlar gereğini yaparlar. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Haydarbeyliler’in yanındayız ve bu çirkin olayın takipçisiyiz. İnşallah o makamda bu ve bunun gibi insanlar olmaz temennisiyle. Kamuoyunun bilgisine arz olunur” açıklaması yaptı.

KURTGÖZ DE KINADI

CHP Tokat eski Milletvekili adayı Çağdaş Kurtgöz de konuyu sosyal medya hesabı üzerinden gündeme taşıdı. Kurtgöz, “Benim de köyüm olan Niksar Haydarbey Köyü halkına Niksar Milli Eğitim Müdürü tarafından yapılan hakareti kınıyor. Sarfettiği cümleleri kendisine iade ediyorum. Haydarbey halkı ŞEREFLİDİR müdür. Yetkililer tarafından gereğinin yapılmasını bekliyorum.” Paylaşımında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI