Mantar’dan Engelliler Günü açıklaması

Mantar’dan Engelliler Günü açıklaması

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yayımlayan Memur-Sen Tokat İl Başkanı Suat Mantar, “Birlikte yaşadığımız dünyada, engellilere saygı duyulması ve önem verilmesi elzemdir” dedi.

03 Aralık 2019 - 12:47

Memur-Sen Tokat İl Başkanı Suat Mantar, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yayımladı. Mantar yaptığı yazılı açıklamada "Toplumumuz ve sorumluluk sahibi yetkililerimiz, yaşadığımız dünyada engellileri, engelleri ile değil, önce herkes gibi insan oldukları için ve sahip oldukları yetenekleri ve birikimleri ile değerlendirmesi gerekiyor. Bu taleplerin karşılık bulacağı bir dünyanın artık hayal olmaması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
 

Çalışma hayatında engelli çalışanların iyi anlaşılması, doğru işe yerleştirilmesi, geliştirilmesi ve yönetici vasfını kazanması için yeterli fırsatların verilmediğinin altı çizilen açıklamada, “Birlikte yaşadığımız dünyada, engellilere saygı duyulması ve önem verilmesi elzemdir. Bu hususların karşılık bulması için gerekli adımların atılmasının takipçisi olacağımızın bilinmesini de isteriz” denildi.
 

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:
“Bizler sorumlu sendikacılık adına her türlü engelle mücadele etmek ve kendimizle barışık olmalıyız. Bu minvalde ‘En büyük engel sevgisizliktir’ diyerek saygıya, sevgiye bir adım atmak için eğitimin ilk aşamasından itibaren ‘Engellere ve engellilere yönelik doğru adımlar atılmalıdır’ diyoruz. Çalışma hayatına geldiğimizde ise çalışma hayatının içerisinde bulunan engelli kamu çalışanlarımızın ekonomik ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi, bu alanda gerekli düzenlemelerin yapılması engelli çalışanlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunmasına olanak sağlayacaktır. Ekonomik anlamda engellinin gelirine değil giderine bakılarak değerlendirme yapılması daha doğru olacaktır. Ayrıca hükümetin gündeminde olan 3600 Ek gösterge çalışmasına engelli kamu çalışanlarının da dâhil edilmesi en büyük talep ve arzumuzdur. Engelli vatandaşlarımızın işe yerleştirilmesi ne kadar önemli ise kariyer ilerlemesinin de buna uygun yapılması o kadar önemlidir. Bugün ülkemizde bürokrasiye baktığımızda üst düzey yönetici engellinin neredeyse yok denecek kadar az olduğunu görüyoruz. Artık engelimizin bir engel olarak algılanmasından vaz geçilip kariyer engeline bir son verilmelidir.”
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI