Maskede taviz yok!

Maskede taviz yok!

İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısında konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim” dedi

30 Mayıs 2020 - 12:24


Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Tokat'ta yürütülen çalışmalar ile tedbirlerin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler değerlendirildi.

Salgınla mücadele kapsamında devletimizin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşlarımızın yanında yer aldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların salgından etkilenmemesi ve sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli desteklerin verildiğini ve verilmeye devam edeceğini hatırlattı.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, bugüne kadar Vefa Sosyal Destek Gruplarının taleplere verdikleri cevapla hiçbir vatandaşın yalnız bırakılmadığını söyledi.


REHAVETE KAPILMAK YOK
Kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmeye başlandığını, vatandaşlarımızın maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim.Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.


“TEDBİRLER BAŞARIYLA UYGULANDI”
Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarımız ile birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek,“Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil, normalleşme sürecinde de ekiplerimizle sahada olacağız, esnaflarımızı, vatandaşlarımızı, çalışanları iş yerlerinde ziyaret edip bilgilendirme ve kontrollerde bulunacağız. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve kurul üyeleri katıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x