MASKOT FINDIK RAHATSIZLANDI

MASKOT FINDIK RAHATSIZLANDI

Tokat Turhal Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olan Fındık, hakkında dün yapılan haberlerin ardından ilçede ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ancak Fındık, bugün adeta nazara geldi. Soğuk algınlığına yakalanan Fındık veteriner kontrolünde

22 Şubat 2020 - 13:56


Geçtiğimiz gün hakkında haberler çıkan ve büyük bir ilgi gören Tokat Turhal Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'ndaki yavru köpek Fındık'a nazar değdi. Yavru köpek rahatsızlandı.
Turhal'a bağlı Kayacık köyündeki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen'in mezarlıkta bularak, okula getirdikleri av köpeği melezi olan erkek yavru köpek, sosyal medyada dünün en çok konuşulan konusu oldu. Okulun öğrencilerinin yoğun ilgi ve sevgi gösterdiği, 'Fındık' adı verilen köpek, haber sonrası sosyal medyada gündemin ilk sıralarına çıktı. Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer'in diktiği okul formasıyla öğrenciler arasında dolaşan 'Fındık' ilçede de ilgi odağı oldu. Bugün hastalanan 'Fındık'ı Turhal Belediyesi veterineri kontrol edip, ilaç verdi.

"BİZ NAZAR GÖZÜYLE BAKIYORUZ"
Haberler çıktıktan sonra yoğun telefon trafiği yaşadığı kaydeden öğretmen Mustafa Önlen, "Sabaha kadar uyuyamadım. Çok güzel mesajlar ve destekler aldık. 'Fındak'ta ufak bir soğuk algınlığı var. Biz nazar gözüyle bakıyoruz. Turhal Belediyemize teşekkür ediyorum. 'Fındık'ın gerekli bakımlarını yapıyor, aşılarını yapıyor. Bugün antibiyotik aldı ve bir torba mama bıraktılar" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA