Medicalpark Tokat Basınını unutmadı

Medicalpark Tokat Basınını unutmadı

Bünyesine kattığı ek bina ile yatak kapasitesini 49’dan 100’e çıkartan ve 33 uzman hekim ile 11. Yılında hizmete devam eden ce Onkoloji birimini hizmete suna Medicalpark Tokat Hastanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Tokat Basını’nı unutmadı

12 Ocak 2018 - 14:40

Medicalpark Tokat Hastanesi’nde dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Tokat basınına bir kahvaltı düzenlendi.  Uzman Dr. Bilal Durmaz, Hastane Başhekimi Operatör Dr. Şehadet Özden, Hastane Genel Müdürü Dr. Dursun Bulut’un hazır bulunduğu kahvaltıda Medicalpark’ın bünyesine kattığı ek bina ile hizmet kalitesinde yaşanan yeni gelişmeler paylaşıldı.

MEDİCAL ONKOLOJİ BİRİMİ HİZMETTE

Tokat Medikal Park Hastanesi olarak 11. Seneyi idrak ettiklerini söyleyen Genel Müdür Dr. Dursun Bulut, faaliyete geçirdikleri ek bina ile fiziki bir rahatlama yaşandığını 49 olan yatak sayısını 100’e çıkarttıklarını söyledi. Fiziki genişlemeyle birlikte çalışan sayısında da artış yaşandığını vurgulayan Dr. Bulut, “Bütün ünitelerimiz faaliyete geçtiğinde kapasitesiile birlikte çalışan sayınında ciddi şekilde attığı bir hastane pozisyonundayız. Malum bölgemizde işsizlik problemi oldukça önemli ve buna da kurum olarak ciddi bir katkı yapmış olacağız. Poliklinik sayılarımızı artırıyoruz. Daha önce faaliyette olmayan poliklinikleri faaliyete geçirmiş olacağız. Acilimiz daha önce yatak sayısı itibari ile sayı 4-5 civarında bir müşahede yatağını 18-20’ ye çıkarmış bulunuyoruz. Doğum hanenin hizmet kalitesinde anlamlı bir farklılık oluşacak. Yoğun bakımların bir bölümünü buraya taşımış oluyoruz. Hasta yatış katlarında da bir bölümünü faaliyete geçirdik, diğer kısmı ile ilgili de Bakanlıktan haber bekliyoruz. Dolayısıyla onu da faaliyete geçirdiğimizde ciddi bir şekilde bir kapasite artışına karşılık geliyor” dedi. Daha önce hastanede birim olarak mevcut olmayan ve kanser hastalarının teşhisinde ve tedavisinde anlamlı olan Medikal Onkoloji birimini ilave ettiklerini bildiren Dr. Bulut, “Dolaysıyla bölgemizin tek özel hastanesi konumunda olan hastanemizin özel sektör çapında sağlık hizmetlerine mevcut olan kapasite dışında yeni kapasite artışı ile birlikte üzerimize düşen hizmeti yerine getirmiş olacağız” dedi. Dr. Bulut, Tokat Basınının Gazeteciler Gününü kutlayarak sözlerine son verdi.

33 UZMAN HEKİM İLE SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

Medikal Park Hastanesi Baş Hekimi Operatör Dr. Şehadet Özden, “Hepinizin gazeteciler gününüzü içtenlikte kutluyorum. 2013 yılından itibaren hastane başhekimliği yapıyorum. 11. Yıldayız hastanemizde. Uzman hekim kadrosunda ciddi bir artış oldu. 33 uzman hekim kadrosu ile hizmet veriyoruz. Yeni binamızda bir takım bölümler ayrıntılı olarak, gerek teknik donanım gerek hizmet anlamında, görsellik anlamında en güzel şekilde tokat Halkına hizmet vermek için hazır durumda şu anda. Kaliteli sağlık hizmeti iyi iletişim, bizim için hasta memnuniyeti çok öne li çalışanın memnuniyeti çok önemli. Bütün bunlar için tüm ekip olarak hizmetteyiz. Hizmet için hepimiz hazırız” dedi.

DR. DURMAZ: TOKAT’IN GÖZÜ KULAĞISINIZ

Uzm. Dr. Bilal Durmaz ise10 Ocak Gazeteciler gününüzü içtenlikle kutluyorum. Basın toplumun en önemli güçlerinden birisi ve olmazsa olmazı. Basının özgür olmadığı bir ortamda, toplumun kalkınması, gelişmesi insan hakları açısından yükselmesi mümkün değil. Basın bizim gözümüz, kulağımız sesimiz bir anlamda.Herkesin gözü kulağı ve sesi. Onun için böylesine üstün hizmet verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Ben Tokat’ta muayene açıp çalışalı 38 yıl oldu. 38 yıldır her sabah masama yerel gazeteler gelir. Haber alma anlamında bunun olmazsa olmaz olduğunu biliyorum. Bir anım var. Rahmetli babam öğretmendi ve evimize her gün gazete alırdı. Biz köyden şehre taşındık, babam gazete aldı. Gazetedediyor ki John F. Kennedy vuruldu. Yani ben altı yaşında iken bile gazete başlığı benim beynimde. Gazete bu kadar etkin bir şey. Onun için bu anlamda siz Tokat’ta herkesin nabzı oluyorsunuz, gözü kulağı oluyorsunuz ve çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x