Mehmeçik için Kur’an okudular

Mehmeçik için Kur’an okudular

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde öğrenciler Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiğe başarı için Kur’an okuma zinciri oluşturdular ve okul bahçesinde program yaptılar. Reşadiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, "Barış Pınarı Harekatı"na katılan Mehmetçiğe destek için bir araya geldiler.

18 Ekim 2019 - 10:15

İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, "Barış Pınarı Harekatı"na dua ve Kur’an okuma şeklinde gerçekleşen etkinlik, renkli ve anlamlı olaylara sahne oldu. Okul bahçesinde 'Barış Pınarı' koreografisi oluşturan öğrenciler, bulundukları alana Türk bayrakları açıp, Fetih Suresi okuyarak "Devletimizin, ordumuzun, güvenlik güçlerimizin yanındayız" mesajı verdiler.

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz da gençleri yalnız bırakmadı ve  "Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na öğrenci ve öğretmenlerimizin de bu anlamlı desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah ordumuz, oradaki tehdit unsurlarını temizleyerek kahramanlık destanı yazacaktır. Allah ordumuzu korusun ve muzaffer eylesin" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?