MESLEK LİSELERİNİN GELECEĞİN KATKI

MESLEK LİSELERİNİN GELECEĞİN KATKI

Türk tarımının geliştirilmesi, çiftçiliğin severek yapılmasını ve gençlerin tarıma yönelimleri için tarım meslek liselerinde teorik ve uygulamalı eğitim sayesinde olarak öğrenciler tarım ve hayvancılık mesleğine özendiriliyor

28 Şubat 2019 - 12:00


Turhal Şeker Fabrikasını da bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker ile Bünyan Büyük Tuzhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tarım Meslek Lisesi) arasında imzalanan protokol gereği  Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Çelik'in katkılarıyla Bünyan İlçesindeki okulların Sekizinci sınıf öğrencilerine tarımda uygulamalı eğitim seminerleri  kapsamında  Kayseri Şeker Fabrikasında  eğitim seminerleri veriliyor.
Son yıllarda Türk tarımının geliştirilmesi, Türk çiftçisinin emeğinin değerlendirilmesi ve yaşam düzeyinin yükselmesi için yoğun çabalar harcayan Kayseri Şeker,  çiftçiliği özendirme, tarımda verimlilik, özellikle tarımsal eğitim ve öğretime büyük önem vermektedir. Bu bağlamda Kayseri Şeker 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda Bünyan İlkokul 8.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan etkinlikler esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker Fabrikasını gezip görmenin öğrencilerin geleceğine şekil vereceğine inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz; Ülkemizin geleceği sizin elinizde, sizin kendinizi geliştirmenize bağlı. Dünyadaki ülkelerden geri kalmamamız, yeni yetişecek neslimizin zamanın şartlarına göre yetişmesiyle ancak mümkün olabilir. Onun için kendinizi küçük görmeyin. Mutlaka dünyayla yarışabilecek seviyede görün ve  bu şekilde kendinizi geliştirmeye çalışın” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI