MHP’den Başbakan’a Tokat önergesi

MHP'den Başbakan'a Tokat önergesi

MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Tokat’ta işsizlik sorunu, Havaalanı ve hızlı tren konusunu Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanmak üzere TBMM’ye sunduğu önerge ile gündeme taşıdı.

13 Şubat 2018 - 11:59 - Güncelleme: 18 Şubat 2018 - 19:38

TBMM GÜNDEMİNE TAŞINDI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Tokat’ta mevcut işssizlik sorunu, havaalanı konusu ve hızlı tren konusunu TBMM gündemine taşıdı.  Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi gönderen MHP’li Adan, işssizlik sorununa çözüm amaçlı çalışma olup olmadığını sorarken kapalı olan mevcut havalanı sorunu ile ulaşım sorununa değindi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuyu bizzat takip ettiği belirtildi.

ULAŞIM VE İŞSZİLİK SORUNU

MHP’li Adan, Başbakan’a; “Tokat ilimizde Sigara Fabrikası ve Konektaş gibi büyük işletmelerin kapanması işsizlikte ve genel gelirde düşmelere sebebiyet vermiştir. İşssizlik ile ilgili önlem almak adına yapmış olduğunuz veya yapacağınız çalışmalar var mıdır? Tokat Hava alanının kapalı olması, tren ya da hızlı tren gibi ulaşım araçlarının ilimizde bulunmaması vatandaş için büyük sorun teşkil etmektedir. Bu konularla ilgili herhangi bir çözüm mevcut mudur? “ diye sordu.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • mesut bahtiyar tokatlı
  11 ay önce
  Ölü bir şehre ne uçak ne tren nede sanayi gelir tokat a bacasız fabrika dedikleri GOP ünv yeter sigara fabrikası özelleştirilirken seyrettiler
 • Sinan
  1 yıl önce
  Tokatlı işadamları hep ceplerine çalışıyor. Yahu tokatlı gençlere bir el atın Allah aşkına üniversite okuyan gençlerimize sahip çıkın yav en azından zekatınızı bu gençlere verin. Yarın birgünde bu gençler bir yerlere geldiği zaman Tokatın kadrini kıymetini bilsinler kendileri de aynı yolu tercih etsinler. Ama malesef Tokatın işadamları üç kuruş burs verirken bile burs verdikleri insanların siyasi düşüncelerini sorguluyorlar. Yazık çok yazık. Yav oğlum Çapa Tıpta okuyor Tokatlı işadamlarından burs alamadık. Eeee siz yarın birgün bu çocuktan Tokat adına ne bekleyeceksiniz.
 • Şamil
  1 yıl önce
  Yaşar Kardeşime katılıyorum. Tokat vekil adaylarını seçerken hep yanlış seçim yaptı. Bu güne kadar kimler geldi kimler geçti Orduya Sivasa Hatta Yozgata bile birçok yatırım ve hizmet gelmişken Tokatın bu halde olmasının tek sebebi yanlış seçilmiş vekillerdir. Sağ sol fark etmez hiçbiri Tokat için çalışmadı siyasi gelecekleri için çalıştılar. Hele son dönem vekiller onlara hakkımızı helal etmiyoruz. Tokatı köye çevirdiniz Allah sizi bildiği gibi yapsın.
 • Yaşar POLAT
  1 yıl önce
  Sağolsunlar TOKAT hep seçilen vekil ve uygunsuz başkanların kurbanı olmuştur. İyi diye seçiyoruz hepsi TOKAT ımızı unutuyorlar.Hakkmızı helal etmiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile