MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP Tokat İl Başkanlığı’nın Bin Üye katılım töreni adeta gövde gösterisine dönüştü. Törene MHP Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz, MHP 25. Dönem Tokat Milletvekili ve MYK Üyesi Abdurrahman Başkan, MDK Üyesi ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Yücel Bulut da katıldı

29 Ocak 2018 - 11:03 - Güncelleme: 29 Ocak 2018 - 17:19

MHP Tokat İl Başkanlığı’nın Bin Üye katılım töreni yoğun katılımla dün Ali’n Otel’de gerçekleştirildi. Törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt  Karakaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, 25. Dönem Tokat Milletvekili ve MYK Üyesi Abdurrahman Başkan, MDK Üyesi ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Yücel Bulut, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer katıldı.

“TÜRKİYE SEVDALILARI VAR OLDUKÇA TUZAKLAR BOZULACAK”

MHP Tokat İl Başkanlığı’nın Bin Üye katılım töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türk milliyetçilerinin mağduriyeler yaşadığını baskıya maruz kaldığını ama hiçbir zaman Allah’ın izniyle mağlup olmadığını söyledi. Durmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi, milliyetçiliğin bir şuur olarak taşlara nakşedildiği Orhun’dan günümüze kadar yaşayan, milliyetçilik hissiyatının son ve ebedi siyasi teşkilatıdır. Türk Milleti ile hesabı olanların kendilerine rakip ve düşman olarak sürekli milliyetçiliği seçmeleri, boşuna değildir. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle; Milliyetçi Hareket Partisinin siyaset anlayışının öznesi insan nesnesi devlet, yüklemi demokrasi, cümlesi ise millettir. Devletin bütünlüğü ve temel değerlerine yönelik tehlikeler baş gösterdiğinde de Cumhuriyetin nasıl korunması gerektiğini dosta da düşmana da göstermiştir. 49 yıl önce başlayan bir mücadelenin bugün rahata ermiş olduğunu, karşımızdaki engellerin temizlenmiş bulunduğunu söylemek elbette doğru olmayacaktır. Milliyetçi Hareketin varlığından ve hedeflerinden rahatsızlık duyanlar bitmediği sürece bizim de mücadelemiz elbetteki bitmeyecektir. Bizim için asıl endişe kaynağı Milliyetçi harekete yönelmiş eleştiri ve dedikoduların itham ve oyunların birgün tükenmiş olmasıdır. Eğer birgün birileri sizinle uğraşmaktan vazgeçerse bilin ki ogün Milliyetçi Hareket Misyonunu ve vizyonunu kaybetmiş uğraşmaya değmez bir siyasal kurum haline gelmiş demektir. Milliyetçi Hareketi sizin gibi doğru anlayan, doğru anlatan ve ona sahip çıkan Türkiye sevdalıları var oldukça bu necip millete kurulan tuzaklar Allah’ın izniyle bir bir bozulacaktır. Milliyetçilik binlerce yıllık var oluşumuzun adı, emparyalizmden kurtaran misyonun adıdır” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ HAKLI ÇIKTI”

Türkiye’nin yakın siyasi tarihinde yaşanan olayları değerlendirerek konuşmasına devam eden MHP’li Sadir Durmaz, “Yakın siyasi tarihimizin en önemli gelişmeleri Ergenekon-Balyoz Davaları, Gezi Olayları, 12 Eylül Referandumu,  Büyükşehir Kanunu, Suriye Politikası, Açılım ve Çözülüm süreci, FETÖ mevzularına baktığımızda bu olayların hepsinde haklı çıkan kişi sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’dir. Şöyle bir tespitte bulunmuştu: TSK içerisinde varsa çürük elmaları ayıklayınız. Buna itirazımız yoktur. Ama bu operasyon topyekün TSK’ya diz çöktürme operasyonudur. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir demiş ve buna tepki olarak birileri varsın İmralı’daki terörist başıyla görüşsün. Ben de birilerinin terörist başı dediği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’u ziyarete gidiyorum diyerek Silivri’ye gitmişti. Kim haklı çıktı. Genel Başkanımız haklı çıktı. Gezi Olayları’nda da gördük” dedi.

AKŞENER’E GÖNDERME

“MHP’de yaşanan fikir ayrılığı sonrası yeni bir parti kuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e gönderme yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP’de Ülkücülük yapamıyoruz diye baş kaldırıyoruz diyenler kendi partilerini kurduktan sonra ‘Biz ülkücü bir parti değiliz’ dediler. Bozkurt işaretini yasakladılar. Siz ya dün bu partiyi ele geçirmeye çalışırken yalan söylüyorsunuz ya bugün yalan söylüyorsunuz. Selahattin Demirtaş’a türkü yakanlar bunlarda değil mi? Mason Locası’nın bölge başkanları bunlarda olduğuna göre daha dün başka partilerde siyaset yapıp bizim partimize gelmiş olanları en sert eleştirenler CHP’li bir vekilin 1 günde hangi pazarlığın ürünü olarak ansızın partilerine genel sekreter olmasına ses çıkarmıyorsa ve kim olursan ol gel gömlek değiştirmek serbest diyebiliyorlarsa  ben de diyorum ki sizin gerçek yüzünüz şimdiki görünümünüzdür. Bunlarla harcayacak zamanımız yoktur. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın onları” diye konuştu.

 

Ardından söz alan Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya AK Parti ve MHP arasındaki ittifaka yönelik bazı eleştirilere açıklık getirerek devletin bekası için birlik ve beraberlik zamanı olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından partinin yeni üyelerine rozetleri takıldı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile