MHP’li Çalışkan’dan AKSİAD vurgusu

MHP'li Çalışkan'dan AKSİAD vurgusu

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, Oda seçimleri ve siyasi parti kongrelerinde yönetimlere alınacak isimlerin AKSİAD üyesi olmaması konusunda FETÖ ile devam eden savcılık, hukuki ve idari boyuttaki mücadelesi sürecinde hassasiyet gösterilmesini istedi

09 Ocak 2018 - 11:49 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 17:03

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, dün partisinin il başkanlığı binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. MHP’li Çalışkan’ın gündeminde oda seçimleri, siyasi parti il kongreleri ve FETÖ ile mücadele konusu vardı.

Sadece Aktif Eğitim-sen’e üye olduğu ve cemaatle hiçbir bağı olmadığı halde görevden ihraç edilen öğretmenler olduğunu buna karşın AKSİAD üyelerinin Tokat’ın önemli makamlarında getirildiği zaman buna verilecek bir cevap olmadığını söyleyen Çalışkan, “Biz bu insanlara FETÖ’cü demiyoruz. FETÖ ile bağları var demiyoruz. Ama FETÖ ile mücadelenin algısal anlamda en önemli olduğu günlerde en azından bir dönem kendilerini feragat etmek durumundalar” dedi.

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihi ve sonraki süreçten itibaren gerek içeride gerek dışarıdan çok ciddi sıkıntıların yaşandığı çok üstün gayret ve sıkıntılarla ülkemizi zorda bırakmak istenilenlerle yine aynı üstünlükte milletimizin feraseti ve cesareti vesilesiyle karşılıklı olarak bir mücadele yaşanmakta. Su uyur düşman uyumaz yaklaşımının bugünlerde ne kadar da doğru ve anlamlı olduğunu bir kez daha idrak etmiş bulunmaktayız.  15 Temmuz sonrasında ülkemizde FETÖ denilen silahlı terör örgütüyle çok ciddi anlamda bir mücadelenin yaşandığını, bu mücadelelerde zaman zaman eksiklikler olsa da bu eksikliklerin gecikmeden, daha büyük facialara sebebiyet vermeden telafi edildiğini görmekteyiz. Bu anlamda FETÖ ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerimize, adli makamlarımıza ve mülki amirlerimize değil tüm vatandaşlarımıza, tüm kamuoyuna çok ciddi görevler düşmektedir. FETÖ ile mücadele sadece hukuki anlamda bir mücadele değildir. Aynı zamanda  algısal anlamda da bir mücadele gerektirmektedir. Yani bu mücadelenin bir de toplum tarafından iyi bir şekilde verildiğine kanaat edilen adaletli bir şekilde yapıldığına şahit olacağımız argümanları da toplum görmek istemektedir. Bu mücadele en ufak bir hatayı ve eksikliği de kesinlikle kabul etmemektedir” diye konuştu.

“YÖNETİMLERDE FETÖ İLE ADI ANILMAMIŞ İSİMLER OLMALI”

MHP İl Başkanı Onur Çalışkan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bugün önümüzde Tokat’ın da sıkça meşgul olduğu oda seçimleri, Borsa seçimleri, Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapılmakta. Bu anlamda özellikle bu yönetimler oluşurken kesinlikle dün FETÖ ile irtibat ve iktisadı bulunmamış ve hiçbir şekilde FETÖ ile adı anılmayan isimlerin bu yönetimlerde bulunması son derece önemlidir. Zira 15 Temmuz sonrası biliyorsunuz Kanun Hükmünde Kararname  ile cemaatin yani FETÖ’nün eğitim iş kolundaki Aktif Eğitim-Sen’e üye olduğu gerekçesiyle ihraç edilmiş binlerce öğretmen söz konusu. Bu öğretmenlerin içerisinde sadece bu sendikaya üye olup ihraç edilenler var. Yani FETÖ ile bir irtibatı yok ama sadece cemaatin sendikasına üye olduğu için bugün öğretmenliğinden ihraç edilmiş vatandaşlarımız mevcut. Yine 15 Temmuz sonrası KHK ile FETÖ’nün bir de iş adamları derneği olan AKSİAD üyelerinin devlet ihalelerine girmeleri yasaklanmış devlete ait herhangi bir yerde bulunan kiralayanların da tahliyesi gerçekleşmiştir.  Bugün yaklaşan seçimlere dikkat ettiğimiz zaman eğer gerçekten FETÖ ile mücadelede bende bu memlekete katı sağlamak, bu mücadeleye katkıda bulunmak istiyorum diyen vatandaşlarımız varsa bunların içerisinden AKSİAD üyesi olanlar en azından bu dönem kendisini kenarda bırakmasını FETÖ ile mücadelede algısal anlamda bir gerçeklik ve doğruluk olarak görmelidir diye düşüyoruz.”

SİYASİ PARTİLERE DE ÇAĞRI YAPTI

Çalışkan, FETÖ ile mücadelenin algısal anlamda en önemli olduğu günlerden geçildiğini belirterek, “AKSİAD meselesi sadece sivil toplum kuruluşlarımız için geçerli değil aynı zamanda siyasi partilerde yaklaşan kongrelerinde yönetimlerine alacakları isimleri AKSİAD üyesi olmayan isimlerden seçmek mecburiyetindeler. Bu dönem FETÖ ile halen savcılık, hukuki ve idari boyutta bir mücadele var iken bu fedakarlıkları yapmak zorundalar ‘ben FETÖ ile mücadeleye katkı sağlamayı istiyorum’ deyip kesinlikle ve kesinlikle bir dönem işlerine güçlerine bakmalılar ve kabuklarına çekilmelidir diye düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatansever
    1 yıl önce
    Düşüncenize yürekten katılıyorum, hassasiyetiniz için tebrik ediyorum, AK Partililerin de bu hassasiyeti göstermelerini umut ediyorum,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x