Mikayil’in ameliyat parası toplandı

Mikayil'in ameliyat parası toplandı

Tokat merkezde ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin kemik kanseri hastası oğulları 20 yaşındaki Mikayil Yıldırım’ın tedavisi için gereken 210 bin TL toplandı ve ilk ameliyatını dün oldu

04 Ocak 2020 - 11:42 - Güncelleme: 04 Ocak 2020 - 22:04

Yaptıkları yardımlarla gönüllerde taht kuran AHBAP Platformu’nun başkanı sevilen Sanatçı Haluk Levent,  Tokat’ta 5 yıldır kemik kanseri ile mücadele eden 20 yaşındaki Mikayil Yıldırım’ın ameliyatı için acil ihtiyaç duyulan 210 bin lira için devreye girmişti. Tokat Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasında gereken 210 bin TL toplandı.

Tokat merkez Yarahmet Mahallesi Şeftali Sokakta ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin 4 çocuğundan kemik kanseri hastası 20 yaşındaki oğlu Mikayil Yıldırım, 5 yıl önce bacağında fındık büyüklüğünde ortaya çıkan bir tümörün zamanla yumurta büyüklüğüne gelmesi sonucu şüphe ve rahatsızlık üzerine doktora gitti. Mikayil’e yapılan kontrollerde kemik kanseri olduğu ortaya çıktı.  Ankara Onkoloji Hastanesi’nde 2017 yılı Mart ayında tümor rezeksiyonu ve modüler tümor protez ameliyatı yapıldı. Ancak uygulanan protez çevresinde enfeksiyon, peroneal sinir felci, diz hareketlerinde kısıtlama ve patella dislokasyonu yani diz kapağı kemiği çıkığı oluştuğu görüldü.

210 BİN TL İLE 2 AMELİYAT VE TEDAVİ OLACAK

Tedavi masrafı yaklaşık 210 bin lirayı bulan Mikail 2 ameliyat ve zorlu bir tedavi süreci geçirecek ancak Yıldırım ailesinin bu masrafları karşılayacak maddi imkanı bulunmuyordu. Kanser hastası Mikayil’in sesini gazetemiz aracılığıyla da tüm medya kuruluşlarının da desteği ile yardımseverlere duyurmuştuk. Konunun haber olması üzerine ailenin yardım çağrısı, yardım kuruluşu AHBAP’a da ulaşmıştı. Mikayil’e Türkiye’nin dört bir yanından yardım uzandı. Geçireceği 2 ameliyat ve tedavi süreci için gerekli olan 210 bin TL için Tokat Valiliği aracılığıyla başlatılan yardım kampanyası mutlu son ile sonuçlandı.

Dün sabah Ankara’da İlk ameliyatına giren ve ameliyat öncesi paylaşım yapan Mikayil destek veren herkese teşekkür ederek dua istedi. İlk ameliyatta Mikayil’e deri nakli yapılacak ve platin çıkarılarak, yaklaşık 3 ay boyunca iltihabın kuruması sağlanacak.

 

 

 

 

2020/01/2020-01-04-22-03-35.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...