google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Milletimiz, O gece çocuklarımızın geleceğini kurtardı

Milletimiz, O gece çocuklarımızın geleceğini kurtardı

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan 15 Temmuz hain darbe girişimin 4. yılında mesaj yayımlayarak darbe girişimini kınadı. Arslan; “15 Temmuz’da milletimiz sadece bir darbeye engel olmamış, ülkenin istiklalini, çocuklarımızın geleceğini kurtarmıştır” dedi.

15 Temmuz 2020 - 11:29 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 11:43

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan 15 Temmuz hain darbe girişimin 4. Yılı münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak; “15 Temmuz gecesi egemenliğimizi ve demokrasimizi hedef alan bu alçak teröristlere milletimiz gereken cevabı verirken, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Bu darbe teşebbüsünün adı vatana ihanettir. Bu teşebbüsün başlamasıyla ellerini ovuşturarak ülkemizin pes etmesini bekleyenler, bugüne kadar olduğu gibi yine hüsrana uğramışlardır.Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine iradelerini ve beyinlerini FETÖ terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve liderliğiyle milletimiz tankın önüne yatarak, jetlerin kalkmasını engellemek için tarlasını yakarak bu hainlere gereken cevabı vermiştir. 15 Temmuz’da milletimiz sadece bir darbeye engel olmamış, ülkenin istiklalini, çocuklarımızın geleceğini kurtarmıştır. Türkiye'nin artık hep baş eğen eski Türkiye olmadığını, bu millete had bildirme günlerinin çok eskilerde kaldığını ve biz bir araya geldiğimizde bize tankın, uçağın, merminin işlemediğini yedi düvele göstermiştir.

Bu vesile ile bayrağımıza kanlarıyla renk veren, isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahraman şehitlerimizden, fedakar gazilerimizden Allah razı olsun. Bizlere bu kutsal toprakları vatan kılan tüm ecdadımızı, 15 Temmuz'da canlarını feda eden 251 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranla anıyorum. Gazilik şerefine mazhar olan 2193 gazimize de minnetlerimi sunuyorum”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x