>
MİLLETVEKİLİ ARSLAN’DAN, DİYANET-SEN’E ZİYARET

MİLLETVEKİLİ ARSLAN’DAN, DİYANET-SEN’E ZİYARET

Ak Parti Tokat Milletvekili Av Mustafa Arslan Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Diyanet-Sen Tokat Şube Başkanlığını ziyaret etti.

11 Ekim 2021 - 19:58

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan Diyanet-Sen Tokat Şube Başkanlığını ziyaret etti. Beraberinde il ve ilçe yöneticileri de olan Milletvekili Arslan sendikaya ve din görevlilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Bu yıl “Camiye Gösterir Vefa, 365 Gün Günde 5 Defa” temasıyla kutlanan 2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası, 1-2 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen “Edirne Camileri ve Selimiye Sempozyumu” ile başlamıştı. Sempozyumda başta Selimiye Camii olmak üzere Edirne camilerinin kadim tarihine ve şahit olduğu değişimlere ışık tutulacak, bünyelerinde barındırdıkları kültür mirasının bilhassa Türk-İslam sanatları açısından tanıtımına katkı sağlamak amacıyla camilerin İslam medeniyetindeki eşsiz değeri ve toplumsal fonksiyonları din hizmetleri ekseninde mercek altına alınacak ifadeleri kullanılmıştı.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde hafta boyunca yurt içinde ve yurt dışında panel, konferans ve sempozyum gibi etkinlikler de düzenlendi.

2021/10/2021-10-11-20-00-32.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ