google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
MİLLETVEKİLİ ZENGİN 75 KİŞİLİK MKYK’DA

MİLLETVEKİLİ ZENGİN 75 KİŞİLİK MKYK'DA

Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Atatürk Spor Salonunda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Genel Başkan olarak seçildiği kongrede,  MKYK’da Tokat Milletvekili Özlem Zengin yer alırken, Eski Milletvekilleri Zeyid Aslan Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Şükrü Ayalan ise Erdem ve Etik Kurulu’nda görevlendirildi.

25 Mart 2021 - 01:29 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 00:39

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Milletvekili Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum’la birlikte Tokat teşkilatları da kongrede hazır bulundu.

 

AK PARTİLİ İSİMLER SOSYAL MEDYA MESAJLARI İLE ÖNE ÇIKTI

AK Parti’nin Büyük Kongre coşkusu sosyal medyaya da yansıdı. Milletvekili Özlem Zengin, Kongreye katılan Tokatlıların Tokat yazılı pankartlarla tribündeki fotoğrafını paylaşarak “Tokat... Tokat... Hoş geldiniz sefa getirdiniz... Muhabbet getirdiniz... Büyük Kongremize” derken, Milletvekili Yusuf Beyazıt ise 'Tokat Hazır Türkiye Hazır' AK Parti 7. Olağan Büyük Kongremizdeyiz... Milletimize hizmet yolunda, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda. #İnandığınYoldaYürü diyerek durmadan yola devam ediyoruz...#TürkiyeİçinGüvenVeİstikrar” paylaşımında bulundu. Milletvekili Mustafa Arslan da #İnandığınYoldaYürü #TürkiyeİçinGüvenVeİstikrar” hastagleri ile paylaşım yaptı.

Katıldığı kongreden fotoğraf paylaşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir de: “ Tokat genel kurulda. 2023- 2024 tamam inşallah. Heyecanımız çok büyük.” Diyerek İnandığın yolda yürü ve Türkiye için güven ve istikrar hastagleriyle paylaşım yaptı.

MYK ÜYELİĞİNE SEÇİLEN TOKAT MİLLETVEKİLİ ÖZLEM ZENGİN, HAKLA İLİŞKİLER VE STK’LARDAN SORUMLU BAŞKANLIK GÖREVİNE GETİRİLDİ

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmaları sonrasında açıklanan ve partinin yönetimini oluşturan listede, Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) görev aldı. Saat 17.00'de AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan AK Parti MKYK’da görev dağılımı yapıldı. Buna göre MYK üyeliğine seçilen Özlem Zengin Halkla İlişkiler ve STK’lardan sorumlu Başkanlık görevine getirildi. Daha önce Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan’da aynı görevi üstlenmişti. Öte yanda bu görev ile son günlerde bir takım siyasi spekülasyonların hedefinde olan Zengin'e, Erdoğan'ın sahip çıktığı da görülmüş oldu.

AYALAN VE ASLAN’A GÖREV

AK Parti’de uzun yıllar siyaset yapan 2 eski milletvekilinin de parti üst yönetimini oluşturan 143 kişi arasında yer alması da dikkatlerden kaçmadı. Zeyid Aslan'ın Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulunda, Şükrü Ayalan'ın Siyasi Erdem ve Etik Kurulunda görev aldığı bilgisi Tokat’ta büyük sevinçle karşılandı. Parti üst kurullarında Tokat’tan görev alan kişi sayısı da böylece 3’e yükseldi. Ak Parti Kadrolarında daha öncesinde de önemli görevlerde bulunan Şükrü Ayalan ve Zeyid Aslan’ın, Ak Parti Genel Merkezi nezdinde aldıkları yeni görevleriyle, yeniden siyasette etkili olmaları bekleniyor.

 

DÖVİZ VE ALTINLARI EKONOMİYE VE ÜRETİME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde merakla beklenen konuşmasında, ilk olarak ekonomiye değindi. Erdoğan, "Vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum" dedi. "Siz içeride birilerinin 'battık, bittik, yıkıldık, öldük' diye terane tutturduğuna, kendi ülkelerini kötüleme yarışına girdiklerine bakmayın" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar kendi ülkelerinin ve milletlerinin felaketinden iktidar devşirme hevesinde olan, gözlerini kin ve nefret bürümüş, kifayetsiz muhterislerdir" ifadelerini kullandı. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Kadın haklarını vicdan yerine kağıtlarda arayanlar var" diye konuştu. Erdoğan'ın üzerinde durduğu bir diğer konu da yeni anayasaydı. Erdoğan "Türkiye'nin bugün hiç olmadığı kadar hazır olduğuna inanıyoruz" yorumunu yaptı.

KONGREDE “TOKAT” DÖVİZLERİ AÇILDI

Kongreyi Tokat’tan takip etmeye giden partililer Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması boyunca ellerinde “Tokat” yazan minik pankartları sürekli açık tuttu. Genel başkan Erdoğan'ın konuşmasının basında şehirleri selamlarken Tokat için sarf ettiği, "Kendisi bir bağ içinde, bizim gönlümüz onun içinde" sözleri Tokatlılar tarafından coşku ile alkışlandı. Mehmet Akif Ersoy'un "İmandır o cevher ki İlahi ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür" dizelerini paylaşan Erdoğan, bugüne kadar hangi mücadeleyi yürüttülerse, hangi başarıları kazanmışlarsa hepsini de bu iman, bu inanç, bu azim sayesinde gerçekleştirdiklerini belirtti. Bundan sonra da aynı hissiyatla Sırat-ı Müstakim üzere yürümeye, ter dökmeye, gerektiğinde canlarını ortaya koymaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Eksikten ve yanlıştan münezzeh olan sadece Rabb'imizdir. Biz fanilerin elbette hatası ve eksiği olmuştur, olacaktır. Önemli olan istikameti doğru, kalbi ferah, yüreği sağlam, azmi güçlü tutmaktır. Gerisi Allah’ın takdiri ve milletimizin tespit ve takdiridir." ifadesini kullandı.

 

CUMHUR İTTİFAKINA DİKKAT ÇEKTİ

"Niyet hayır, akıbet hayır." diyerek bir kez daha yaptıklarının ve yapacaklarının muhasebesini millete arz etmek istediklerini belirten Erdoğan, bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Cumhur İttifakı çatısı altında büyük ve güçlü Türkiye yolunda birlikte yürüdükleri için şükranlarını sundu. Milletin, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğu Cumhur İttifakı'nı, Milliyetçi Hareket Partisi ile seçimlerde ve Meclis’te devam ettirerek, mücadelenin saflarını tahkim ettiklerini ve genişlettiklerini ifade eden Erdoğan, "Hangi partiden olursa olsun, Cumhur İttifakı'na destek olan her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye'yi önce 2023 hedeflerine, ardından da 2053 vizyonuna inşallah Cumhur İttifakı'yla kavuşturacağız." dedi.

 

ERDOĞAN: “İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ”

AK Parti büyük kongrelerinin, kadroları yeniledikleri, bugüne kadar gerçekleştirdikleri hizmetlerin muhasebesini yaptıkları, vizyonlarını güncelledikleri demokrasi şölenleri olduğunu anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ekim 2003’teki ilk olağan kongremizde, 'Her şey Türkiye için, bu ışık hiç sönmeyecek.' diyerek yola çıkmıştık. Kasım 2006’daki ikinci olağan kongremizde, 'Türkiye'nin partisi, Türkiye'nin lideri.' diyerek milletimizle kucaklaşmıştık. Ekim 2009’daki üçüncü olağan kongremizde, 'Biz birlikte Türkiye'yiz.' diyerek ülkemizi kucaklamıştık. Eylül 2012'deki dördüncü olağan kongremizi, 'Büyük millet, büyük güç, hedef 2023.' diyerek taçlandırmıştık. Eylül 2015'deki beşinci olağan kongremizde '2023 Kararlılığımızı' tekrar vurgulamıştık. Ağustos 2018’deki altıncı olağan kongremizi, 'Millet bir, hedef bir.' diyerek gerçekleştirmiştik. Bugün de 'İnandığın yolda yürü.' diyerek hazırlandığımız yedinci olağan kongremizi 'Türkiye için güven ve istikrar.' azmiyle topluyoruz."

 

“ESER VE HİZMET SİYASETİNİ GÜÇLENDİRDİK”

Her büyük kongrede vizyonlarını daha ileriye taşıdıklarını, hedefleri daha da büyüttüklerini, eser ve hizmet siyasetini daha güçlendirdiklerini anlatan Erdoğan, "Biz, siyasetin sadece geçmişle değil aynı zamanda bugünle güncelle de sınırlı kalmaması; yarını, geleceği, umudu kucaklaması gerektiğine inanan bir mefkureye sahibiz. Yarın diye ifade ettiğimiz büyük ufuk, bizim maziden atiye kurulan köprü dediğimiz, geçmişi ve bugünü de içeren kuşatıcılığa özellikle sahiptir. Bunun için bizim inancımızda umutsuzluk, yani yarından ümidini kesmek, küfre eşdeğer görülmüştür." diye konuştu.

 

YOLA 75 KİŞİLİK MKYK İLE DEVAM EDİLECEK

Ak Parti üye kayıt sayısının 13 buçuk milyona ulaştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hamdolsun şu ana kadar, kurulduğumuzdan bu yana kadar üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye'yi, dünyada böyle bir siyasi parti yok. Hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında da ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok. Türkiye'de zaten yok. Artık önümüzde ne var, 2023 var. Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir MKYK değil, 75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz. Ayrıca 'yedek' diye bir ifade var. O da 35 kişi ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 35 kişiyle beraber asil üyeler gibi çalışacaklar” diyerek sözlerini noktaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde yeniden Ak Parti Genel Başkanı seçildi. Oluşacak yeni MYK’nın da önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Haber: Dursun Ekrem ER – Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih
    3 hafta önce
    Bos isler oy yok size yaptiniz hizmetlerden mi yaptiniz yollardan mi utanacagiz tokat yollari nizamettin den bu yana hic bir hizmet gormedi bol fotoraf cekin belki gittinizde hatirlarsiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ