MİLLİ MÜCADELEDE TOKAT KİTABI HAZIRLANIYOR

MİLLİ MÜCADELEDE TOKAT KİTABI HAZIRLANIYOR

Tokat Belediyesi Kültür Yayınlarına bir yenisi daha ekleniyor. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öncülüğünde başlatılan çalışma ile Milli Mücadele Yıllarında Tokat'ı konu alan kitap hazırlanıyor.

06 Aralık 2017 - 15:52

Tokat Belediyesi Karşıyaka Mahalle Konağı'nda basın mensuplarına Kitapla ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi. Tanıtım toplantısında konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Onbeşliler Diyarı, Şüheda yatağı Tokat'ta “Milli Mücadelede Tokat” konulu kitabımızı Belediyemiz Kültür Yayınlarından neşrederek şehrimize önemli bir hizmet sunmuş olacağız” dedi.
Başkan Eroğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Hamdolsun ecdadımızla ve şanlı tarihimizle her zaman övünüyoruz. Geçmişteki o güzelliklerle de evlatlarımıza bunları anlatarak nasıl medeniyetler inşa ettiğimizi ve gelecekle ilgili hangi mefkurelerimizin olduğunu da izah ediyoruz. Bizi biz yapan, bizi vatan duygusu ile bir araya getiren, bizi millet yapan özellikler de bunlar olsa gerek. İşte bu manada biz de Tokat'ımızda hem geçmişteki Tokat'ı atalarımız geçmişte nasıl oluşturmuş, Tokat'ta neler olmuş, Tokat'ta neler yapılmış, göreve geldiğimiz günden itibaren bunun heyecanındaydım. Yani Milli Mücadelede Tokat nasıldı, o dönemlerde Tokat'ta hangi kahramanlar vardı, neler oldu, neler yapıldı, bunları muhakkak ki ortaya koyan hem bir taraftan Belediyemizin bir kültür yayını olsun, hem geçmişteki bu anıları, bu verileri, bu güzellikleri bir kitap haline getirelim hem de geleceğimiz dediğimiz kuşaklara bu güzel eseri bırakalım, birlikte istifade edelim istedik.  Çünkü Onbeşliler Diyarı Tokat diyoruz, şehitler diyarı Tokat diyoruz. Bu söz bu şehre boşuna verilmedi. Elleri kınalı, daha Onbeşinde bıyığı terlemeyen ama vatan deyince gözünü kırpmadan canını ortaya koyan dedelerimiz, atalarımız, Onbeşliler sayesinde bu vatanda yaşıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?