Milli Sporcuların asker selamına destek

Milli Sporcuların asker selamına destek

Büro Memur Sen Tokat Şubesi tarafından Arnavutluk ve Fransa Milli maçlarında gol sevinci esnasında asker selamı veren Milli Takım oyuncularımıza destek açıklaması geldi.

18 Ekim 2019 - 10:18

Tokat Şube Başkanı İrfan Kucur, “Türkiye yıllardır terör belası ile uğraşırken, ister NATO ülkesi olsun ister AB ülkesi olsun, Türkiye’ye destek olması gereken ülkelerin teröre destek vermesi, bu ülkelerin ne kadar ikiyüzlü olduğunu ortaya koyuyor. Nitekim, DEAŞ ve PKK/PYD terör örgütlerine hem maddi destek verip hem terörist temin eden Avrupa Devletleri; Türk Askerinin haklı ve Suriyeli mülteciler için güvenli bölge oluşturmak için düzenlediği Barış Pınarı Harekatına karşı, çok talihsiz, yersiz,yanlış bir tutum ve tavır içerisine girmişlerdir” dedi.

Arnavutluk ve Fransa Milli maçlarında gol sevinci esnasında asker selamı veren Milli Takım oyuncularının UEFA’ya şikayet edilmesini eleştiren Kucur, “Bu onların sahadaki kendi başarısızlığıdır. Biz barışın ve kardeşliğin timsali bir medeniyetiz. Tarihe baksınlar, bizi kendileri gibi görmesinler. Ayak oyunlarına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞEREFLİ BİR HAREKET

Bu oyunlarının eski olduğunu, Batı'nın çifte standartlarının sona ermesi gerektiğini söyleyen İrfan Kucur: “Onlar bilmezler, Her Türk Asker Doğar. Biz asker bir milletin evlatlarıyız. Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası 69 kilo finalinde milli sporcu Busenaz Sürmeneli’nin, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda büyük gurur yaşatan ve birinci olan İbrahim Çolak’ın ve A Milli Takım Futbolcularımızın Gol sevinci yaşarken Şanlı Askerimize selam göndermesi ne kadar şerefli bir harekettir. Bizlerde Büro Memur Sen Tokat Şubesi olarak Mehmetciğimiz adına bu selamı kabul ediyor, tüm sporcularımızı ve futbolcularımızı takdir ediyor ve kendileriyle gurur duyuyoruz. Şanlı Askerimize muzafferiyetler ve sporcularımıza başarılar diliyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x