Milli Takım Olimpiyatlara Tokat’ta hazırlanıyor

Milli Takım Olimpiyatlara Tokat’ta hazırlanıyor

2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatı öncesi 5-15 Ocak tarihleri arasında Tokat’ta kampa giren Türkiye Goalbal Kadın Milli Takımı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

15 Ocak 2020 - 12:12

2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatı öncesi 5-15 Ocak tarihleri arasında Tokat’ta kampa giren Goalball (Görme Engelliler Sporu) Kadın Milli Takımı, Vali Dr. Ozan Balcı’yı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Olimpiyat Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu gibi elde ettiği sayısız başarılarla dünyanın en iyi ödüllü oyuncularına ve takımına sahip olan Goalball Bayan Milli Takımı Tokat’ta kampa girdi. 2016 Paralimpik Olimpiyat Şampiyonluğu unvanını 2020 yılında da korumak için çalışmalarını sürdüren Milli Takım, geçtiğimiz yıl 2’inci kez Avrupa Şampiyonluğu elde etti. Olimpiyatlar öncesinde Finlandiya’da özel bir turnuvaya katılacak olan Milliler, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYÖ Spor Tesisleri'ndeki hazırlıklarına antrenörleri ile birlikte devam ettiklerini ifade ettiler. 


2013 yılından itibaren katıldıkları bütün uluslararası resmi müsabakalarda dereceye giren takım, 2015’te Avrupa Şampiyonu, 2016’da takım düzeyinde olimpiyatlarda ve paralimpiklerde şampiyon olmuş tek takım. 2017 Avrupa İkinciliği, 2018 Dünya İkinciliği, en son 2 ay önce Ekim ayında Avrupa Şampiyonluğu olan takım 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanıyor. 


Vali Dr. Ozan Balcı, 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında hedefi şampiyonluk olan takıma başarılar dileyerek,  takım antrenörü Yıldırım Güçlü, Goalball Kadın Milli Takım Oyuncusu ve Dünya Avrupa Olimpiyatları Gol Kraliçesi Sevda Altınoluk ile diğer takım oyuncularına Spor Tokat forması hediye ederek, başarılar diledi. 

Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar da katıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor