>
MİMAR SİNAN TÜRK’TEN, MİMARLAR ODASI ELEŞTİRİSİ

MİMAR SİNAN TÜRK’TEN, MİMARLAR ODASI ELEŞTİRİSİ

Tokatlı Mimar Sinan Türk, kendisinin de üyesi olduğu Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Samsun Mimarlar Odası’nın 17. Genel Kurulu ile ilgili eleştirisel bir basın açıklaması yaptı.

14 Ocak 2022 - 20:39

Tokatlı Mimar Sinan Türk daha önce de Samsun Mimarlar Odası Yönetimine gösterdiği tepkilerle ulusal ve yerel medyada gündem olmuş, adaylığını açıklayarak Samsun Şubesinin yönetimine talip olmuştu. Mimar Türk, 17. Seçimli Genel Kurul öncesinde de eleştirilerine devam ederek, seçimlerde yeniden aday olduğunu söyledi.

Başkan Adayı Mimar Sinan Türk’ün açıklaması şöyle oldu: “TMMOB’ye bağlı Mimarlar Odamızın Samsun’da bulunan Şube’sinin çoğunluklu veya çoğunluk sağlanamadığında çoğunluksuz “17. Seçimli Genel Kurul’unun” yapılacağı tarihler ilan edildi.

 

HUKUKİ HAKLAR GASP EDİLMİŞTİ

Merkezi, Samsun İlimizde konuşlandırılmış olan Mimarlar Odası Şubesine; Samsunlu Meslektaşlarım gibi eşit haklarla Tokatlı, Sinoplu ve Amasyalı Mimar Meslektaşlarım da üyedir. Delegasyonda, nüfus çokluğuna göre doğrudan yer almak, seçimlerinde oy kullanmak, yönetim ve diğer organlara üye olmak ve bunun İçin “Aday” olma hakları da hukuken vardır. Günümüze kadar olan süreçte söz konusu hukuki haklar Tokatlı, Sinoplu ve Amasyalı meslektaşlarımdan büyük oranda, 2020 yılında yapılan 16. Genel Kurul’da da tümüyle gasp edilmiştir.

 

HAKSIZLIĞIN KARŞISINDAYIM

Bu konularda bazı eksikleri barındırdığını kabul etmekle birlikte, Kanun ve Yönetmeliklerimiz mevcut haliyle gayet kolay anlaşılır derecede açıktır. Kaldı ki antidemokratik, başkalarının hakkını gasp etmek gibi yanlış durumlar içine bilerek girilmesinin mazereti asla yoktur. Tokatlı, Sinoplu ve Amasyalı meslektaşlarımıza reva görülen böylesi büyük yanlışları yapanlardan gaz alarak aynı şeyin Samsunlu meslektaşlarıma reva görülmesinin, Samsunumuza topluca haksızlık yapılmasının daima karşısında oldum.

 

MİMAR SİNAN TÜRK YENİDEN ADAY

15. ve 16. Seçimli Genel Kurullarda da olduğu gibi, bahsettiğim konular başta olmak üzere, bunlardan doğduğunu müşahede ettiğim pek çok alt nedenlerle Mimarlar Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı için Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Genel Merkez Delegasyonunda bulunmak İçin Delegeliğe “”Aday”” olduğumu Meslektaşlarım ve Kamuoyuyla saygıyla paylaşıyor, bilhassa Yönetim Kurulunda şahsımla birlikte çalışmak isteyebilecek Meslektaşlarımı Aday olmaya davet ediyor; Genel Kurulumuza, Seçimlerimize katılımın yüksek olmasını ümit ediyorum.”

Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki