Moldova’lı hasta dil kanserini Medicalpark’ta yendi

Moldova’lı hasta dil kanserini Medicalpark’ta yendi

Moldova’da dil kanseri tanısı konulan Sergiu Paraj Ninenco tedavi için Türkiye’ye gelerek, Medicalpark Özel Tokat Hastanesinde gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu

03 Ağustos 2018 - 00:18

Medicalpark Özel Tokat Hastanesi ‘Herkes İçin Sağlık ‘sloganıyla  yurt dışından gelen hastalara da hizmet sunuyor.Moldova’da dil kanseri tanısı konulan Sergiu Paraj Ninenco tedavi için Türkiye’ye gelerek, Medicalpark Özel Tokat Hastanesini tercih etti. Burada yeniden gözden  geçirilen ve tanı uygunluğu tespit edilen hasta cerrahi müdahale, K.B.B Uzmanı Doç.Dr.  Levent Gürbüzler ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde uygulandı.

Bu operasyonda dil kanseri olan hastanın dildeki kanserli doku tamamen çıkarılarak, boyundaki lenf bezleri de temizlendi. Tıp dilinde Parsiyel (glossektomi )ve bilateral boyun diseksiyonu olarak adlandırılan bu ameliyat dil kanseri olan hastalara uygulanıyor. Medicalpark Özel Tokat Hastanesi K.B.B. doktoru Doç.Dr. Levent Gürbüzler özellikle baş ve boyun kanserlerinde genetik faktörlere ek olarak, sigara ve alkol kullanımının da buna sebep olabileceğini vurguladı.

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"