>
Müdür Küçükali: "Eğitim hepimizin vazifesi"

Müdür Küçükali: "Eğitim hepimizin vazifesi"

İlköğretim Haftası Kutlamaları kapsamında Şehit Sinan Bilir Ortaokulu (Yeşilbağ Ortaokulu)’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali: “Ülkemizde iki bakanlığın önünde ‘Milli’ ibaresi vardır. Birisi Milli Savunma Bakanlığı, diğeri Milli Eğitim Bakanlığı. Ülkenin savunması söz konusu olduğunda her fert, her vatandaş canı pahasına bu göreve hazırdır. Eğitim de böyle olmalı. Eğitimi siz okula, öğretmene havale ederseniz eksik kalır. Eğitim hepimizin vazifesi”

14 Eylül 2021 - 20:25 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 19:08

İlköğretim Haftası Kutlamaları kapsamında Tokat  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından Şehit Sinan Bilir Ortaokulu (Yeşilbağ Ortaokulu)’nda tören düzenlendi. Törende halk oyunları gösterisi, koro şarkılar ve şiirler okundu.

 

Törene Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Tokat İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, eğitim camiasından yetkililer katıldı. Vali Balcı, öğrencilere kitap dağıtırken onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan ve pandemi nedeniyle 2 yıl uzak kaldıkları okula kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Şehit Sinan Bilir Ortaokulu Müdürü Recep Kılıç, “İlköğretim geleceğin temelidir. Bilgisiz insan meyvesiz ağaca benzer. Eğer bilgiler hergün yeni bir şey eklenmezse gün geçtikçe azalacaktır. Başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçmektedir. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi siz sevgili öğrencilerimiz. Sizi geleceğe hazırlayan emek ve gayretleri  boşa çıkarmayın. Çok çalışın. Okulunuzu ve öğretmenlerinizi sevin” dedi.

 

“AŞI OLMAMIŞ ANNE-BABALARINIZI İKNA EDİN”

Ardından bir konuşma yapan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Uzun bir aradan sonra okulunuza, öğretmenlerinize kavuştunuz. İnşallah bu sevinciniz sürekli olur, kesintiye uğramaz. Sizlerden benim isteğim; okulunuz kapanmadan kesintisiz devam etmesi için kurallara sıkı sıkıya uyalım.  Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Evde de anne-balamızdan aşı olmamış olan varsa onları da aşıya ikna edelim. Çünkü aşı okullarımızın devamlılığı için çok çok önemli. Sevgili öğrenciler; Cenab-ı Allah; ‘Ben işini iyi yapanı severim’ buyuruyor. Öyleyse işimizi çok iyi yapan insanlar olalım lütfen. Hepimizin bir hedefi olsun. ‘Sınıfımın en iyi öğrencisi ben olmalıyım’, ‘Okulumun en iyi öğrencisi, birincisi ben olmalıyım’, ‘Memleketime en faydalı insan ben olmalıyım.’ Böyle idealleriniz olsun. Bu ideallerinize ulaşmak için de büyük hayalleriniz olsun” dedi. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ilerlerken gençlerin öneminden bahseden Küçükali, “Sevgili öğrencilerim; Ülkemin 2023, 2053, 2071 hedefleri var. Bu hedeflere ülkemizi ulaştıracak olan sizlersiniz. Biz sizlere güveniyoruz. Hepinize zihin açıklığı diliyorum” dedi.

 

ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİN HAYAT YOLUNDAKİ ENGELLERİ KALDIRIR

Öğretmenlere de seslenen Küçükali, “Değerli meslektaşlarım; Ne mutlu bize ki  dünyanın en güzel mesleğini icra ediyoruz.  Bizim inancımızda yoldan bir  engeli kaldırmak, bir dikeni, bir cam kırığını kaldırmak en büyük sevaplardan sayılır. Bizler önümüze gelen yüzlerce öğrencinin hayat yolundaki engellerini kaldırarak en büyük sevaplara nail oluyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yüz yüze eğitimde çocuklarımıza ulaşmak, onlara tesir etmek çok  kolay. Ama uzaktan eğitimde bu çok daha zordu. Sizler bu zorlukları aşmak için türlü yöntemler geliştirdiniz, olağanüstü gayretler gösterdiniz. Allah  hepinizden razı olsun” diye konuştu.

 

“EĞİTİMİ OKULA HAVALE EDERSENİZ EKSİK KALIR”

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murak Küçükali, velilere de özellikle ‘aşı ol’ çağrısı yaptı. Küçükali, velilere seslendiği konuşmasında ise şunları söyledi: “Değerli velilerimiz; Sizlerden isteğim, öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden, okulumuzdan desteğinizi eksik etmeyin. Bakın ülkemizde iki bakanlığın önünde ‘Milli’ ibaresi vardır. Birisi  Milli Savunma Bakanlığı, diğeri Milli Eğitim Bakanlığı. Ülkenin savunması söz konusu olduğunda her fert, her vatandaş canı pahasına bu göreve hazırdır. Eğitim de böyle olmalı. Eğitimi siz okula, öğretmene havale ederseniz eksik kalır. Eğitim hepimizin vazifesi. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Bu yüzden desteğiniz çok önemli. Lütfen aşılarınızı yaptırın. Aşılarınızı yaptırmaz, çocuklarınıza bulaştırır, çocuklarınız o salgını okula getirirse sınıfları tatil ediyoruz. Bir sonraki aşama okulu tatil ediyoruz. Bunun vebali çok ağır. Lütfen tedbirlerinizi alın, desteğinizi  eksik etmeyin.”

 

“TOKAT GÜZEL YATIRIMLARLA DONATILIYOR”

Tokat’ta çok güzel eğitim, kültür, spor tesisi yatırımları yapıldığını ifade eden Murat Küçükali, “Ben Sayın valimize, devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah kısa sürede Tokatımız çok güzel yatırımlarla donatılmış ve bu yatırımlar çocuklarımızın hizmetine sunulmuş olacak.  Bu yatırımların ilimize gelmesinde desteğini hiç esirgemeyen Sayın Bakanımıza, bu topraklardan, bu okullardan yetişmiş olan Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer Beye de çok teşekkür ediyorum. Onun da selamını sizlere iletiyorum.  Cenab-ı Allah, kesintisiz, başarılı bir eğitim-öğretim yılı nasip etsin inşallah” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

EROĞLU: OKULLARIN ÖNEMİNİ PANDEMİ SÜRECİ ÖĞRETTİ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise Eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek başladığı konuşmasında “Uzun bir aranın ardından yeniden okullara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz kıymetli çocuklar. Üç çocuğu da okula giden bir baba ve veli olarak bizlerde çocuklarımızın okula kavuşmasından dolayı duyduğumuz mutluluğu, heyecanı ifade etmek istiyorum.  Çocuklarımızı yolda gördüğümde hep şunu soruyorum; Okulları özlemişsiniz değil mi?’ diye sorduğumda tüm öğrencilerimizin gözlerindeki sevinci, kalplerindeki heyecanı görüyorum. Böylece okullarımızın da  ne kadar önemli olduğunu bu pandemi süreci öğretti. Bu vesileyle ben de inşallah ara vermeden eğitim-öğretim yılımızın devam etmesini diliyorum.  Bunun için sizlere de düşen görevler var. Milli Eğitim Müdürümüzün de ifade ettiği gibi aman maskeleri çıkartmayın. Mümkün olduğunca mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterelim. “ diye konuştu.

 

“BU ÜLKEDE SİNAN BİLİR’LER BİTMEZ”

Başkan Eroğlu, “Bizler tarihinden aldığı güçle geleceği inşa eden bir milletiz. Şöyle  bir geçmişimize bakın; Bu millet, bu devlet kimleri yetiştirmiş, hangi önemli insanlar, hangi bilim adamları bu topraklardan çıkmış. Hangisini sayayım ki.. Ali Kuşçu’yu mu söyleyeyim, Farabi’den mi sohbet edeyim yok sa Piri Reis’ten İbn-i Sina’dan mı Yoksa Aziz Sancar’lardan mı bahsedeyim. Bu ülke daha onlar gibi nice büyük insanları inşallah çıkartacak. İşte sizler de inşallah omuzlarınızda bu ülkeyi daha yükseğe çıkartacaksınız.  Rengini şehitlerimizin kanından alan bu al bayrağımızı daha yükseklere getireceksiniz. Şehitlerimizden bahsetmişken okulumuz adı da Şehit Sinan Bilir Ortaokulu. Daha geçtiğimiz yıllarda toprağa verdiğimiz , ülkesi için vatanı için kendini feda eden bir şehidimizdi. Allah rahmet eylesin. Bu ülkede  inşallah Sinan Bilir’ler bitmedi bitmeyecek.  İnşallah bu ülke hep birlikte daha büyüyecek” diye konuştu.

 

SPOR YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

Mahalleye yapılan devam eden yatırımlardan bahseden Eyüp Eroğlu, “100 metre ilerde inşa edilen yüzme havuzunun1 aya biteceğini belirterek Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi ile yapılan havuzun 1 ay sonra ücretsiz hizmete açılacağını müjdeledi. Yine Olimpik Mahalle Spor Tesisini hazırladıklarını 3 aya kadar biteceğini söyleyen Eroğlu, voleybol, hentbol, basketbol sahalarıyla mahalleye kazandıracaklarını bildirdi.  Yine içerisinde tenis kortu, halı saha, basket ve voleybol sahaları olan başka bir spor kompleksinin de yine 5 aya kadar tamamlanacağını söyleyen Eroğlu yatırımların hayırlı olmasını temenni ederek ‘Her şey sizler için’ dedi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/09/2021-09-14-20-29-21.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-24.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-29.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-32.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-35.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-38.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-41.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-44.jpg
2021/09/2021-09-14-20-29-47.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AVRUPA'NIN EN BÜYÜK GİPE İPLİK FABRİKASI TOKAT’TA AÇILDI
AVRUPA'NIN EN BÜYÜK GİPE İPLİK FABRİKASI TOKAT’TA AÇILDI
DEVECİLER HANI ESKİ HÜVİYETİNE KAVUŞUYOR
DEVECİLER HANI ESKİ HÜVİYETİNE KAVUŞUYOR