>
Müftü’den 3 Aralık’ta anlamlı ziyaret

Müftü’den 3 Aralık’ta anlamlı ziyaret

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, 3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle personelimizden engelli yakını olan aileleri ziyaret etti

03 Aralık 2021 - 21:02

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, 3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle personelimizden engelli yakını olan aileleri ziyaret etti. İl Müftü Yardımcısı Halime Bayram ve Din Hizmetleri Uzmanı Murat Kaya gerçekleştirilen ziyaretlere eşlik etti.

Düzenlenen program kapsamında İşaret Dili ile eğitim verilen Kur’an Kursu ve personelimizden engelli yakını olanlar ziyaret edildi.

 

“ENGELLİ OLMAK BİR İMTİHANDIR”

Gerçekleştirilen ziyaretlerde İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Dünya hayatı bir imtihan yeridir. Dünyaya her gelen kişi belli bir amaç için yaratılmıştır ve her kul hastalık, evlat, eş, ekonomik sıkıntılar vb. gibi birçok şeyden imtihana tabi tutulacaktır. İşte engelli olmak da bir imtihandır. Bu imtihanı geçebilmenin şartı asla pes etmeden çalışmak, çabalamak ve elinden geldiğince gayret etmektir. Unutulmamalıdır ki  Cenab-ı Allah, Kur’an-ı Kerim’de Hac suresi 46. ayette bu konuyla ilgili olarak “Yeryüzünde hiç dolaşmıyorlar mı ki ibret almış kalplere, yahut işitmiş kulaklara sahip olsunlar! Şu bir gerçek ki gözler körleşmez, fakat göğüslerdeki kalpler körleşir”buyurarak, insanın bu dünyada sahip olduğu engelinin insanın uzuvlarındaki engel olmadığını, asıl engelin kalplerin görmemesi ve duymaması olduğunu bize ifade buyurmuştur. Eğer insanları anlayacak ve görecek derecede kalpte bir eksiklik hissediliyorsa, işte asıl engel o zaman başlar. İşte ayette de bahsedildiği üzere aslında engel diye bir şey yoktur. Çünkü insan istedikten sonra bütün engelleri aşar, yeter ki şartlara uygun olarak çalışsın ve gayret etsin. Ayrıca "Hiç bir zaman unutmamalıyız ki, herkes bir engelli adayıdır. Bu sebeple engelli vatandaşlarımızın da rahatça hayatlarını engelsiz bir şekilde devam edebileceği ulaşılabilir mekanların sayısını her geçen gün arttırmalıyız.

 

SOSYAL HİZMET KAMPÜSÜ HAYATLARI KOLAYLAŞTIRACAK

Tokat’ta engelli yaşam merkezi olarak da kullanılacak olan, Türkiye'de ilk ve tek 52 dönümlük bir araziye kurulacak Sosyal Hizmetler kampusünden bahseden Müftü Pamuklu, “Bu hizmet engelli yakını olan ailelerin , özellikle de anne babaların yaşam kalitesini arttıracak, sosyal yaşamlarını da güçlendirecek ve çocuklarıyla birlikte hayatlarını kolaylaştıracaktır. Bu projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu sebeple tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, Rabbimden işlerinde kolaylıklar diliyorum ve bütün engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Engelliler Gününü kutluyorum." dedi.

Program kapsamında ziyaret edilen ailelere Diyanet İşleri Başkanlığının 2022 yılı takvimi, gül ve çikolata takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki