google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız

Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız

Muharrem İnce, “Memleket Hareketi kurucusu arkadaşlarımla beraber Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz, 42 vilayete gittik, 81’i tamamlayıp daha sonra büyük ilçeleri gezeceğiz. 29 Ekim’de hepimiz bir araya gelip manifestomuzu yazmaya başlıyoruz. Kısa süre içinde manifestomuzu açıklayacağız” dedi

19 Ekim 2020 - 10:20

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce Sivas'tan 4 Eylül’de başlattığı 'Memleket Hareketi' kapsamında geldiği Tokat’ta bazı ziyaretlerde bulundu. Esnafı gezen, halkın nabzını yoklayan İnce gündeme dair değerlendirmelerde de bulundu.

 

Muharrem İnce, “Memleket Hareketi kurucusu arkadaşlarımla beraber Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz, 42 vilayete gittik, 81’i tamamlayıp daha sonra büyük ilçeleri gezeceğiz. 29 Ekim’de hepimiz bir araya gelip manifestomuzu yazmaya başlıyoruz. Kısa süre içinde manifestomuzu açıklayacağız” dedi.

 

“TÜRKİYE DERİN BİR YOKSULLUK YAŞIYOR”

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti sonrası açıklama yapan Muharrem İnce, şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de bugünkü ekonomik düzende söyleyeceğimiz şunlardır; Türkiye derin bir yoksulluk yaşamaktadır. Esnaf halinden memnun değildir, çekleri senetleri ödeyememektedir. Emekliler geçinemiyor, gençler işsiz. Çiftçinin ürünü dalda kalmış. Bunu mu tercih ediyorsunuz; üretimi, tarımı geliştirmeyi, hayvancılığı desteklemeyi, fabrika kurmayı mı tercih ediyorsunuz. Sizin tercihiniz hangisi? İnsanları yoksullaştırıp devlete muhtaç hale getirip sonra onlara yardım edip onların oyunu almayı mı düşünüyorsunuz yoksa üretimi artırıp yatırım yaptırıp insanların refah içerisinde yaşamasını mı istiyorsunuz. Birincisi bu.”

 

 

“HUKUK KARIN DOYURUR BU UNUTULMAMALI”

İkincisi ise dünyanın en önemli ekonomistlerini getirseniz, dünyanın en çalışkan insanlarını getirseniz, dünyanın en büyük fabrikalarını kursanız hukuk sisteminiz düzgün değilse, mahkemeleriniz adil değilse kalkınamazsınız, büyüyemezsiniz, saygınlığınız olmaz. Kimse kimseyi kandırmasın; hukuk devleti olmadan, mahkemeler bağımsız olmadan, yargı adil, tarafsız, hızlı olmadan Türkiye kalkınamaz. Hukuk karın doyurur, bu unutulmamalıdır. Türkiye’nin hukuk sistemini düzeltmeden ekonomisini düzeltmek mümkün değildir. Türkiye’de ilk başlayacağımız yer adalet sistemidir, hukuktur. Tartışmaları görüyorsunuz; haklimler savcılarla bir anket yapıyor bakanlık, soruyorlar, ‘sen mahkemeye gitsen adil yargılanacağına inanıyor musun?’ diye, hakim, savcı bile inanmıyor, yüzde 65’i inanmıyor. Türkiye’de insanlar bu ülkenin hukuk sitemine, yargısına inanmıyorsa, o ülkede kalkınma olmaz, ekonomi düzelmez.

 

TAM DESTEĞİMİZLE AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

 

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik son hain saldırısı gündeme düşerken konuyla ilgili Muharrem İnce şunları söyledi: “Azerbaycanlı kardeşlerimize destek olmak için arkadaşlarımla birlikte Iğdır’a gittik. Oradan Nahçivan’a geçmek istedik, güvenlik gerekçesiyle bize izin vermediler. Haklılarmış. Biz Azerbaycan Türklerinin kardeşlerimizin yanındayız. Türkiye yanında olmalıdır, yanında oluyor zaten. Biz de tam desteğimizle Azerbaycan’ın yanındayız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0