Muhtarlar desteklemeler hakkında bilgilendirildi

Muhtarlar desteklemeler hakkında bilgilendirildi

​​​​​​​Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Havza Bazlı destekleme modeli ve damızlık düve desteklemesi ile ilgili Köy ve Mahalle Muhtarları ile toplantı yapıldı.

08 Ocak 2020 - 15:46

Tarım ve Orman Bakanlığı "Milli Tarım Projesi Havza Bazlı Destekleme Modeli" kapsamında  desteklenecek ürünler ve Damızlık Düve desteklemesi ile ilgili Tokat Merkez köy ve mahalle muhtarlarını bilgilendirmek amacıyla Tokat Tarım ve Orman İl müdürlüğünce  toplantı yapıldı.  Arı Yetiştiricileri Birliği toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Müdür yardımcıları Ümit Ok ve H.İbrahim Sever, Şube Müdürleri, teknik personel ve muhtarlar katıldı.

 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan il Müdür Yardımcısı H.İbrahim Sever, Tokat’ta ÇKS ye kayıtlı 35 bin çiftçi olduğunu,  çiftçilerin hak ettiği tarımsal destekleri alması için zaman zaman bu tip bilgilendirme toplantıları yapıldığını, Çiftçilerin uygulanan projeler ve verilen bitkisel ve hayvansal desteklerden haberdar olması için muhtarlarla birlikte koordineli çalışmanın  önemli olduğunu söyledi.

 

Sever, kış sezonunda çiftçi eğitimlerine başlandığını talep durumunda her türlü konuda köylerde eğitim verileceğini sözlerine ekledi.

 

 Damızlık Düve Desteklemesi ile ilgili Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden Veteriner Hekim Hakan Altıncıbir sunum yaparak destekleme ile ilgili bilgiler verdi.

 

Havza Bazlı Ürün Destekleme Modeli ile ilgili de Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürlüğünden  Z. Mühendisi Yakup Safa sunum ve bilgilendirme yaptı.

 

Muhtarların konularla ilgili sorularının cevaplanmasından sonra toplantı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU