google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
MÜJDELİ ZİYARET!

MÜJDELİ ZİYARET!

Gazetemizi ziyarete müjdelerle gelen AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, 2020 yılı yatırımlarını anlattı, 2021 yılı rotasını çizdi. Ulaşımdan, turizme, kültür-sanattan, tarıma, eğitimden yol çalışmalarına varıncaya kadar birçok devam eden yatırımı anlatan Vekil, Türkiye’nin 2-3 katı yatırımı şuan Tokat’ın aldığını vurguladı

21 Ocak 2021 - 21:42 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 20:54

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kemal Özdilek ve Yayın Danışmanımız Mehmet Aktürk ile Tokat’ın 2020 yılı yatırımlarını değerlendiren Milletvekili Yusuf Beyazıt, 2021 yılı rotasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Beyazıt, bazı çalışmaları ilk kez gazetemiz aracılığıyla duyurdu.

Gazetelerin birleşmesiyle ilgili Milletvekili Yusuf Beyazıt “Öncelikle gazetelerimizin birleşerek Tokat’ta daha büyük bir ivmeyle ve gayretle hizmetlerinin verimli olacağını düşünüyorum. Sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü sorumlu gazetecilik anlamında bunlara ihtiyaç var” değerlendirmesinde bulundu.

Tokat’ın 2020 yılı yatırımları ve 2021 rotasıyla ilgili AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın açıklamaları şöyle:

 

HAVAALANI BU YIL BİTMİŞ OLACAK

“Tokat’ta çok güzel işler yapılıyor. Cumhurbaşkanımızın da Tokat’a verdiği özel bir önem ve gayret var. Biz milletvekilleri olarak burada yapılacak hizmetler noktasında seferberiz. Havaalanı ihalemiz belli bir noktaya gelmişti. Ve müteahhidin daha önce işi bırakması noktasında hemen takip edildi ve şuanda 2. Kısım ihalesi yapıldı. İhale sonuçlanmak üzere. İnşallah bu sene itibariyle havaalanımız bitmiş olacak. Size verebileceğim en büyük müjde bu olacak. Çünkü ihaleler bozulduktan sonra tasfiye noktasına gidildikten sonra çok uzun zaman alır. Hatırlarsanız Ulaştırma Bakanını Tokat’a getirmiştik. Orada verilen kararla beraber Havaalanı ihalesinin yapılması değerlendirildi ve yapıldı. Bir yatırımcı, iş adamı, turistin gelebilmesi için uçak seyahatinin mutlaka olması lazım. Havaalanımız uluslararası olarak yapılıyor.  İstanbul’da en fazla nüfusu olan şehirlerden biri Tokat. İstanbullu hemşerilerimize de bu müjdeyi aracılığınızla sunmak istiyorum. Pandemiye rağmen, Türkiye’deki bütün yatırımların kısıtlanmış olmasına rağmen hatta yatırımların yüzde 70’i yarım kalırken istisna Tokat oldu. Tokat’a bu pozitif ayrımcılığı yapan Cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlarımıza, emeği geçen herkese şükranlarımı ifade etmek istiyorum.”

 

YOL ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Sizde gelip geçerken görüyorsunuz; Mecitözü yolu devam ediyor. Çorum-Alaca yolu devam ediyor. Kış günündeyiz Kızıliniş yolu, Başçiftlik yolu devam ediyor. Daha da önemlisi Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan Niksar-Tokat diye tanımladığımız Akdeniz-Karadeniz yolu, Tokat-Ünye yolu, hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yollar yapıldığı zaman Tokatımız başka bir noktaya gelecek.

KAPALI SİSTEM SULAMA TARIMI DAHA İYİYE TAŞIYACAK

“Tokat bir tarım şehri. Tokat’ta tarıma gerçekten büyük yatırımlar oluyor. Özellikle bütün toplulaştırma ovalarımızda devam ediyor. Kapalı sistem sulama ihaleleri devam ediyor. Yağmurun, karın bu kadar az olduğu bir dönemde kapalı devre sulama yapıldığında Tokat’ı tarımda daha iyi noktaya getireceğiz.”

 

İLÇELERDE HÜKÜMET KONAKLARI İHALELERİ YAPILIYOR İNŞAATLAR BAŞLAYACAK

“Niksar Hükümet Konağımızın ihalesi yapıldı. İnşallah inşaatına başlanacak. Tokat deprem bölgesi. Özellikle Kelkit Havzası deprem bölgesi . İnşallah hızlı bir şekilde yapacağız. Turhal ve Başçiftlik Hükümet Konaklarıyla ilgili projeler tamamlandı. Zannediyorum Mart-Nisan ayında temelleri atılacak. En geç 1 yıl içerisinde şehrimize kazandıracağız. Arkasından hemen Reşadiye ve Erbaa Hükümet Konakları ile ilgili çalışmalarda yapılacak."

 

KALE PROJESİYLE TOKAT ROMA, MADRİD VE BARSELONA GİBİ OLACAK

“Kültür benim alanım. Ben kültürü medeniyeti, tarihi çok seven biriyim. Gökmedrese ihalemiz yapıldı, müteahhit işe başladı. Zile’de yine bir camimizin ihalesi yapıldı. Niksar Kalesi ile ilgili Kültür Bakanlığı’ndan para çıkartıldı ve geldi. Geçtiğimiz günlerde Çevre Ve Şehircilik Bakanımızı ziyaret ettik. Valimiz, Belediye Başkanımız çok güzel sunumlar yaptılar. Bakanımız da mest oldu. Daha önce kendisi gelmişti, geldikten sonra yapılan çalışmaları gördü. Özellikle Sulusokak ve Halit Sokak’taki çalışmaları beğendi. Onların devamı olarak Beysokağı ile ilgili değerlendirme ve talimatları oldu. Özellikle Tokat Kalesi çevresi, yıllardır atıl duran o bölgede Belediye Başkanımız uzun zamandır çalışma yapıyor. Ve rezerv arsalar oluşturmak suretiyle hem hastane binası yerini hem başka yerlerdeki alanları da vermek suretiyle Bakanımız da Milli Emlak’a hemen talimat verdi. Şimdi o rezerv çalışması içerisinde o bölgeleri  Ankara Mahallesi  uygun görüldü. Dolayısıyla bu rezervlerle birlikte oraya  konaklar yapılmak suretiyle Tokat başka bir Tokat olacak. Kanal Tokat ile beraber nasıl Venedik olduysa , Kale’nin ışıklandırılması ve yapılacaklarla birlikte inanın Tokat aynı Madrid gibi, Barselona gibi, Roma gibi, Prag gibi farkı bir tarihin, kültürün harman olduğu yöre olacak. Bura sadece bir tarım şehri değil bir kültürün, medeniyetin şehri olarak kendisini gösterecek.”

HER İLÇE YATIRIMLARDAN PAYINI ALIYOR

Sulusaray, Artova, Yeşilyurt, Başçiftlik ilçelerine bina inşasıyla birlikte yeni kütüphaneler yapıldığını anlatan Yusuf Beyazıt, Gençlik ve Spor alanında spor salonları, yüzme havuzları, güreş antrenman sahaları gibi her ilçede çalışmaların sürdüğünü anlattı.

 

HAYALİMİZ TURİZMİN BAŞKENTİ OLMAK

“En büyük hayallerinden birinin cevizcilik faaliyetleri olduğunu anlatan Milletvekili Beyazıt, Niksar, Reşadiye bölgesinde binlerce ceviz fidanının toprakla buluşturulduğunu, yüksek bir bölge olan Başçiftlik’te Geç tufanda kirazların havaalanı faaliyete geçtiğinde yurt dışına gönderilebileceğini anlattı.  Yaylaları 100 bin koyun ile doldurmayı hedeflediklerini söyleyen Beyazıt, 200 bin hedefinden de bahsederek “Meraları koyunla dolan, yaylaları kendi turizmi içinde o aksı kazanan bir şey haline gelecek. Reşadiye  Zinav Gölü için şuanda Milli Parklar ihalesini  yaptı. Kaz Gölü’ne yine turizm aksı noktasında devam ediyoruz. Özellikle Ballıca Mağarası ile birlikte bunları canlandıran bir turizm aksı gyreti içerisindeyiz.  Kaplıcalar; Sulusaray’daki büyük bir kaplıcayı Üniversitemiz bünyesinde yapacağız. Reşadiye’de Türkiye’de ilk olacak Turizm Meslek Yüksekokulu açılacak. Tozanlı bölgesi hamamları ve hamamcılarıyla meşhur. Biz oraya meslek lisesini kurduracağız ve 50-60 yataklı bir otel hizmeti de oraya gelmiş olacak. Hayalimiz, buranın tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, yaylaları, ovaları, mağaraları ve kaplıcalarıyla bir turizm başkenti haline gelsin istiyoruz.” Beyazıt, şuan Türkiye’nin 2-3 katı yatırımı Tokat’ın aldığını vurguladı.

 

MERMER YATAKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

“Topraksız tarımla ilgili Niksar’da ve Erbaa’da sera ile ilgili çalışmalar yapılacak. Çiçek serasıyla Erbaa’dan Türkiye’ye çiçek gönderen şehir haline geleceğiz. Niksar’daki çıkardığımız suyu da turizm yatırımına dönüştüreceğiz. Dünyanın en zengin mermer yatakları bizim bölgemizde. Maalesef yıllar önce bizim hükümetimizden önce Tokat’ın köyleri alınarak Amasya’ya bağlanmış ve Tokat Mermerleri Amasya Mermeri olarak dünyaya ihraç edilmiş. Biz diğer mermerlere sahip çıkarak Tokat’a, ülkeye, millete kazandırmanın sevdası içerisindeyiz. “ Beyazıt, DSİ tarafından yapılan baraj ve göletlerin saymakla bitmeyeceğini yine Hıdırlık Köprüsü restorasyonunun sürdüğünü anlattı.  Eğitim konusuna da değinen Milletvekili Türkiye’de şuan yapılan okul sayısı kadar tek başına Tokat’ta tek başına okul yapıldığını 76 yeni okul binası ihalesi yapıldığını, 76 okulun ise deprem güçlendirme çalışması ihalesinin yapıldığını söyledi. 

TOKAT’TAKİ BİR KONAĞI TOKATLILARA VAKFEDECEK

Gazetemiz Yayın Danışmanı Mehmet Aktürk, Vakıflar Genel Müdürlüğü döneminde Tokat’taki birçok tarihi eserin ayağa kaldırıldığını hatırlattıktan sonra Milletvekili Beyazıt’a bu eserlerin bugünkü halini gördüğünde neler hissettiğini sordu. Zaman zaman bu durumun kendisini de duygulandırdığını dile getiren Milletvekili Yusuf Beyazıt daha önce hiç açıklamadığı özel bir çalışmasını da gazetemiz aracılığıyla siz okurlarımızla paylaştı. Milletvekili Beyazıt: “Bunu sadece Tokat’ta hissetmiyorum. Mostar’a da gittiğim zaman aynı duyguyu hissediyorum, İstanbul’a gittiğim zamanda, Mardin’e de ya da Türkiye’nin neresi ne gidersem gideyim bu duyguları hissediyorum. Buralara gittiğinizde emeğinizi görmek, hizmetini görmek son derece güzel bir şey. Mesel şuanda da ben Tokat’ta eski bir binayı satın aldım kendi imkanlarımla. Yaptırıyorum onarımı da bitmek üzere. İnşallah orayı da bir vakıf haline getireceğim ve orayı da vakfa bağışlamak suretiyle Tokat’ın hizmetine sunacağım. Yani bir konağı Vakıflar Genel Müdürlüğü yapmış birisi olarak, kitaplarım vs neyim varsa oraya vakfedeceğim. İlk defa da burada söylüyorum daha önce hiç basına söylememiştim. Böyle bir hayalim var” diye konuştu.

 

TOKAT’A KAZANDIRILAN YENİ YATIRIMLARI GAZETEMİZ ARACILIĞIYLA DUYURDU

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, özellikle gölet, baraj ve sulama sistemleri ile ilgili yapılan yatırımlardan bazılarını da ilk kez gazetemiz aracılığıyla duyurdu. Milletvekili Beyazıt: “Bu söyleyeceklerimi ilk defa paylaşıyorum. Birincisi Turhal Gülüt Sulama İnşaatı, bu sene yapılıyor. İkincisi Alpu Barajı Sulama İkmal İnşaatı. Yıllardan beri problem. Kangren hadisesi çözüldü. İnşallah bunun ihalesi de 2021 yılında yapılıyor. Güzelce Barajı Sulaması, Artova Yağcımusa Göleti Sulaması, Niksar Sorhun Göleti Sulaması, Niksar Gökçeli Göleti Sulaması, Tokat Merkez Batmantaş Göleti Sulaması. Bunlar hep yeni yatırımlarımız. Erbaa Sağ Sahil Sulaması da var. Burası yıllardan beri atıl kalmış kanallar filan boş duruyor. Yıllardan beri kangren olmuş. Oranın yüzünden kanun değiştirdik. Kanun çalışması yapıldı o birliklerden oralar değerlendirildi, alındı. Erbaa Sağ Sahil Sulama İnşaatı da inşallah 25 bin dekar alanı sulayan bir sistem haline gelecek. O çevre köylerdekilerin tamamı buralardan yararlanacak. Atıl bir hadise, yıllar önce yapılıp da atıl kalmış bir olay… Oralarda artık bağcılık, üzümcülük, meyvecilik, sebzecilik gibi konular başka bir evrede konuşulacak. Dağtaş Barajını Allah razı olsun Tokat Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun gayretleri ile bir seviyeye getiriyoruz. Sadece şu söylediğim şeylere bile toplam olarak baktığınız zaman, iddia ediyorum Türkiye’deki en büyük ilde yapılan sulama faaliyetlerinden daha fazlası Tokat’a yapılıyor.’

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA GÖREV DAĞILIMI
AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA GÖREV DAĞILIMI
BEYAZIT YAPTIRDIĞI BİNAYI KİTAPLARI İLE BİRLİKTE VAKFEDECEK
BEYAZIT YAPTIRDIĞI BİNAYI KİTAPLARI İLE BİRLİKTE VAKFEDECEK