Nefes Kredisi devrede

Nefes Kredisi devrede

Ticaret ve Sanayi Odalarının üye ve işletmelerinin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde oda ve borsaların katkılarıyla gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi devreye aldı.

30 Nisan 2020 - 14:13

Bu çerçevede Denizbank Zile Şubesi Müdürü Ahmet Akdurucak ile Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ali Eryılmaz, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yiğit ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Yüce ile bir araya gelerek (TOBB) Nefes Kredisini devreye aldı.

 

Konula alakalı açıklama yapan Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Neceti Bice; “(TOBB) Nefes Kredisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar başladı. TOBB’un öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atıldı.TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021 yılı içinde aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiyor, Bu kapsamda Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının katkılarıyla Odamız üyelerine dağıtılacak tutar 3.200.000 TL’dir.TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL’lik bir kredi hacmine ulaşması ile üye işletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesi bizler için önem arz etmektedir diye ifade eden Başkan Bice üyelerimiz için hayırlı olsun” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI