Nevruz coşkusu

Nevruz coşkusu

Tokat Valiliği ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından Nevruz Bayramı programı düzenlendi.

24 Mart 2019 - 15:41 - Güncelleme: 24 Mart 2019 - 15:43

TOGÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaparak katılımcıların Nevruz Bayramını kutladı. Açılış konuşması sonrası Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal İbrahimzade tarafından “Türk Kültüründe Nevruz” konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferans sonrası Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Doç. Dr. Kemal İbrahimzade’ye teşekkür belgesi takdim etti. Nevruz Bayramı programında Eğitim Fakültesi öğretim Üyesi Prof. Mehemmed Yüzbaşıyev’in “Bir Millet İki Devlet” adlı resim sergisi de yer aldı.

Nevruz Bayramı programı Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nun önünde halk oyunları gösterisi, Nevruz ateşinin yakılması ve geleneksel yumurta kırma yarışması ile devam etti. Nevruz Bayramı programı geleneksel pilav ayran dağıtımı ve Nevruz ormanına fidan dikimi ile son buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baba ve oğlun evinden 22 parça tarihi eser çıktı
Baba ve oğlun evinden 22 parça tarihi eser çıktı
Şehir içi ücretsiz ulaşıma  1.564.400,00 TL ödendi
Şehir içi ücretsiz ulaşıma 1.564.400,00 TL ödendi