Niksar’da deprem eylem planı hazırlığı

Niksar’da deprem eylem planı hazırlığı

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, teknik ekibiyle dün bir toplantı yaptı. Toplantıda olası bir deprem anında toplanma alanları ve eylem planı hazırlığı üzerinde çalışma yapıldı

08 Şubat 2020 - 11:51

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Malatya’da korkutan bir deprem meydana geldi. Son dakika depreminin ardından vatandaşlar panik yaşadı. Sabaha karşı da Akdeniz'de 4.5 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Elazığ’da Ocak ayında yaşanan ve can kaybı meydana gelen deprem Türkiye’nin gündemi bir kez daha sarsarken fay hattı üzerinde bulunan Tokat’ta sarsıntı hissedilmişti. Buna yönelik yerel yönetimler deprem konusuna yoğunlaştı.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan son zamanlarda sıklıkla yaşanan ve Elazığ ve Malatya’da can kaybı ve yaralanmalarla sonuçlanan deprem sarsıntılarının ardından ekibiyle birlikte tedbirlerin değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıyla ilgili bilgi veren Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “İlçemiz faal bir fay hattı üzerinde bulunuyor. Olası bir deprem anında toplanma alanları ve eylem planımızı teknik ekibimizle hazırlıyoruz. Rabbim ilçemizi ve ülkemizi afetlerden korusun” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina