>
Niksar Entegre Su Projesi ilerliyor

Niksar Entegre Su Projesi ilerliyor

​​​​​​​Niksar ilçesinde 11 milyon 118 bin 135 Euro bedelli entegre su projesinde isale hatlarının yüzde 42'si ile kanalizasyon hatlarının yüzde 10'u tamamlandı.

11 Ocak 2021 - 23:33

Niksar Belediyesince yürütülen 11 milyon 118 bin 135 Euro bedelli entegre su projesi kapsamında yeni su depoları, isale ve kanalizasyon hatları yapım çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Özdilek Özcan Entegre Su Projesinin  şantiye alanlarında incelemelerde bulundu.

 

İSHALE HATTI YÜZDE 42 TAMAM

Başkan Özcan; “Yıllardır verdiğimiz emeği artık nakış nakış toprağa işleme zamanı geldi. Sözleşme bedeli 11 milyon 118 bin 135 Euro olarak belirlenen projemizin ilk etabında yeni su depolarının yapımına başlamıştık. Şu anda ilçemizin birçok noktasında kanalizasyon ve isale hattı çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık üç yıl sürecek projenin sonunda ilçemizi sorunsuz bir alt yapı ile buluşturacağız. Bu proje ile; 10 adet su kaynağından yılda ortalama 200LT/SN kapasiteye sahip içme suyu temin edilecek. Yaklaşık 67 kilometrelik içme suyu hattı, 86 bin 910 metre kanalizasyon hattı, 31 bin 626 metre parsel hattı, 2 bin 259 adet muayene bacası, 4518 adet parsel bacası, 192 adet sanat yapısı, 4 adet yeni depo ve 3 adet depo onarım imalatı çalışması gerçekleştirilecek. Şu an itibariyle isale hatlarımızın yüzde 42'si ile kanalizasyon hatlarımızın yüzde 10'u tamamladık. Niksar'ım her şeyin en güzeline layık. Bizlerden dualarını esirgemeyen siz kıymetli hemşehrilerimize, tüm Niksar'ımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Haber MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT MEM İL MÜDÜRÜ KÜÇÜKALİ DİYARBAKIR'A ATANDI
TOKAT MEM İL MÜDÜRÜ KÜÇÜKALİ DİYARBAKIR'A ATANDI
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!