Niksar Hayvan Barınağı görüntülerine soruşturma

Niksar Hayvan Barınağı görüntülerine soruşturma

Hayvan Hakları Savunucusu Sinem Umaş’ın Niksar Geçici Hayvan Barınağı’nın durumu ile ilgili resmi twetter hesabından yaptığı videolu paylaşımlar şok etti. İddiaya göre videoda ölmüş yavrusunu yiyen aç ve uyuz olmuş bir köpeğin görüntüleri de yer alıyor

19 Ağustos 2019 - 13:57

Niksar Belediyesi Hayvan Barınağı’nda açlıktan yavrusunu yiyen uyuz olmuş bir köpeğin videosu sosyal medyada yayıldı. Görüntüler üzerine yetkililere tepki yağdı. Videolarda açlık içerisinde hastalıkla boğuşan köpekler yer alıyor.

Sinem Umaş, “Niksar Belediyesi Hayvan Barınağında hayvanlar açlıktan yavrularını yiyor” başlığıyla yaptığı videolu paylaşımlarda "Diyarbakır katliamından sonra insanlar bilinçlenip barınakları ziyarete gidiyor. Video şimdi ulaştı bana Yer: Tokat Niksar hayvan barınağı Görüntüler bugün çekildi Ölen yavrusunu yiyen bir köpek, hepsi uyuz olmuş, b.kları içinde can pazarı"

"Bu yaşamak mı şimdi? Bu insanlık mı? Siz belediye başkanlığı yaptığınız şehrinizin hayvanına bunu mu reva görüyorsunuz?  neden neden diye beynimin içini yiyeceğim. Paranız mı yok! İmkanınız mı yok! Nedir ya? Allah için bana bir sebep gösterin!"

"Çıldırıcam aklımı yitiricem ben bu ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor. Ne günahı var bu canların? Hepsi uyuz güneşin altında mahvolmuşlar kaşınmaktan. Hiç denetime hiç mi gitmediniz” yorumlarında bulundu.

ÖZDİLEK ÖZCAN: SORUŞTURMA BAŞLATTIK

Barınaktaki görüntülerle ilgili Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan da sosyal medya hesabından bir duyuru yaptı. “ Hayvan Barınağı” ile alakalı akşam saatlerinde sosyal medyada dolaşan görüntüleri hakkında yarın (bugün) itibariyle gerekli soruşturmanın yapılacağının bilinmesini isterim. Bizler ki hayatı birlikte paylaştığımız ebedi dostumuz sokak hayvanlarımız için yıllardır yüzüne bakılmayan hayvan barınağında gerekli tadilatları yapmış ve Niksar Belediyesi bünyesinde Veteriner Hakim tahsis etmiş bir kurumuz. Ayrıca seçim beyannamemizde daha büyük bir hayvan barınağı projemizin taahhüdünü verdik. Bakanlığımızla gerekli yazışmalarımız sürmekte olup, daha gelişmiş bir barınağı ilçemize kazandıracağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Kamera görüntülerinin şuan incelendiği barınak görevlileri ile Başkan Özdilek Özcan’ın toplantı yaptığı öğrenildi. Öte yandan mezbahane ile hayvan geçici barınağının yakın olduğu ve bu mezbahaneden hayvan atıklarının bazen barınaktaki hayvanlara atıldığı, görüntüde köpek yavrusu olarak belirtilen şeyin böyle bir et parçası olabileceği yönünde inceleme sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ