NİKSAR TEK YÜREK

NİKSAR TEK YÜREK

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında Niksar’da şehitleri anma programı gerçekleştirildi.

17 Temmuz 2018 - 00:16

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yüzlerce vatandaş 15 Temmuz Demokrasi Meydanına koştu. Niksar Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenen etkinliğe Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bursa Mehteran Takımı konseri ile başlayan program, Niksar İlçe Müftüğü tarafından tertiplenen program ile devam etti. Ayrıca programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapmış olduğu konuşma sinevizyon vasıtasıyla canlı olarak takip edildi. 

HALKIN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMIYORUM

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, hain darbe girişimi gecesinde Niksar olarak yek vücut olduklarını belirterek, bu birlikteliğin her yıl daha da arttığını söyledi. Darbe girişimi gecesinde selaların okutulması konusunda tüm illerden önce davrandıklarını belirten Belediye Başkanı Özdilek Özcan, omuz omuza hemşehrileri ile nöbet tuttuklarını belirtti. Başkan Özcan yaptığı açıklamada; “O karanlık gecede Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalına bağlandığı vakit tüm hemşehrilerimiz ile büyük bir mutluluk yaşadık. “Ben halkın üstünde bir güç tanımıyorum. Halkımızı meydanlara ve havalimanlarına davet ediyorum” cümlesiyle hemşehrilerimiz akın akın meydanları doldurdular. Bu meydanda bulunan herkes o gece evlerinden eşleri ve çocuklarıyla helalleşerek çıktı. Geri dönmeyi hiçbir zaman düşünmedik. Çünkü biz ölürsek şehidiz, kalırsak gazi olacağımızı hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Rabbim hepinizden razı olsun” dedi. 

Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ise birlik ve beraberliğin ne kadar güçlü olduğunu belirterek; “Bu millet 15 Temmuz gecesi ne kadar güçlü bir millet olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ali Canbolat tarafından 15 Temmuz şehitleri için dua edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x