Niksarlılar Derneği Umut Olmaya Devam Ediyor
Reklam

Niksarlılar Derneği Umut Olmaya Devam Ediyor

İstanbul'da yaşayan Niksarlılarca kurulan ve 2011 yılından beri yüksek öğrenim gören Niksarlı öğrencilere burs veren İstanbul Niksarlılar Derneği' nin burs başvuruları 6 Ekim'de sona erecek.

04 Ekim 2017 - 16:52

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İstanbul Niksarlılar Derneği Başkanı Şafak Gümen; öğrencilerimizin burs başvurularını 6 Ekim Cuma akşamına kadar derneğin www.niksarder.com internet adresi üzerinden on line olarak yapmalarını istedi. İnternet dışında elden ya da posta yoluyla başvuru kabul edilmediğini de ifade etti.
Dernek Başkanı Şafak Gümen açıklamasında; “ 2011 yılında 21 öğrenci ile başlattığımız Niksar'ın çocuklarına verilen öğrenci burslarımızı her yıl 75 öğrencimize aylık 200 TL. olarak devam ettirmekteyiz. Derneğimizin eğitim ve gençlerimize yönelik öncelikli bu çalışmalarında bizlere ışık olan Kurucu Başkanımız Yüksel Altuner ve devamında Hakkı Tahmiscioğlu'ndan aldığımız bayrağı büyük bir onurla sürdürmenin gururunu yaşatan başta yönetim kurulumuza ve bizlere güvenen tüm yardımsever burs bağışçısı hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler. Özellikle de her burs döneminde bizlere güç veren İsmet Özden beye, Niksarlı Kadınlar adına Mine Selimbeyoğlu, Gülnur Tepebaşı, Yüksel Karasoy ve Serap Bayrakçıoğlu'na, bursları 7 yıldan beri kuruşu kuruşuna hiçbir aksama olmaksızın istikrarla öğrencilerimizin hesaplarına ulaştırmakta büyük emek sarf eden Semih Çor beye ayrıca teşekkür etmek gerekiyor.
Buradan bir hatırlatma da yapmak istiyorum; bizler bursları zenginlerden değil, gönlü zengin hemşehrilerimizin özverileri ile sağlıyoruz. Öyle ki; kimi emekli maaşından her ay, Fatma Dallı ablamız gibi kimileri de yaptıkları el işi göz nurlarını burslar yararına satarak 7 yıldır yüzlerce öğrencimize bu imkanı sunmaktayız. Onların güveni ve desteği ile 2011 yılından bugüne kadar Niksar'ın okuyan öğrencilerine küçük ama oldukça anlamlı bir umut kaynağı olduk, halen de tüm enerjimizi bu yönde kullanmaktayız.
2017-2018 öğretim yılı öğrenci burslarımızın başvuruları internet sitemiz üzerinden devam etmektedir. 6 Ekim'e kadar başvurular sürecek, sonrasında burs komisyonumuz tarafından burs alacak öğrencilerimiz için titiz bir değerlendirme yapılarak burs alacak öğrencilerimiz açıklanacaktır. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, burs değerlendirmesinde insan faktörünü en aza indirecek, daha objektif bir değerlendirme yapabilmek adına puanlama sistemini geçtik. Artık öğrencilerimiz başvuru esnasında doldurdukları formlardaki cevaplarına göre puanlanarak komisyonda değerlendirmeye tabii tutulacaktır. Çünkü her yıl 400 ü aşkın öğrenci başvurusu ile karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllardan devam eden 50 öğrencimize, 25-30 civarı yeni öğrenci ekleyeceğimizi düşündüğünüzde işimizin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek yok. Derneğimiz İstanbul'da bulunduğu için İstanbul'da okuyanlara öncelik vermekteyiz, ancak gelen yoğun taleplere kulak tıkayamazdık İstanbul dışında okuyan öğrencilerimizi de son iki yıldan beri imkanlar ölçüsünde değerlendirmeye çalışıyoruz. Derneğimizin burs bağışçılarının yardımlarından başka bir gelir kaynağı yok, tamamen gönüllülük ilkesiyle sürdürdüğümüz burslarımıza gelen yoğun talebi karşılamamıza imkan yok, bu konuda verdiklerimizden çok veremediklerimizden de anlayış bekliyoruz. Buradan öğrencilerimze yardımcı olmak isteyen Türkiye'nin neresinde olursa olsun tüm yardımsever hemşehrilerimizi de bu güzel hizmete desteğe çağırıyorum. Bir öğrenciyi daha sevindirebilmek için bizlerle iletişim kurarlarsa sevincimiz daha da katlanacaktır.
İstanbul Niksarlılar Derneği'nin burslarına, doğum yeri ya da nüfus kütüğü Niksar olan, devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler başvurabiliyor. % 100 bursluluk harici özel üniversitelerde okuyanlarla, 2 yıllık ya da yüksek lisans öğrencilerine burs verilemiyor.
İstanbul Niksarlılar Derneği'nin merkezi, Osman Ağa Mah. Kuşdili caddesi No: 33/4 Kadıköy adresinde kendi mülkünde hizmet veriyor.
Derneğin internet adresi www.niksarder.com.
Facebook: www.facebook.com/istanbulniksarlilardernegi
Telefon:  02163303460.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x