O mahlukatlara meydanları bırakmayacağız

O mahlukatlara meydanları bırakmayacağız

Son günlerde yaşanan istismar olaylarına tepki göstererek basın açıklaması yapan CHP Tokat Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay “Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri olarak bizlerin geleceğini aydınlatacak olan gençlerimize çocuklarımıza bu çirkin hakareti yapan insanlık dışı mahlukatlara meydanları bırakmama sözü veriyoruz” dedi.

05 Temmuz 2018 - 00:42

CHP Tokat Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleri son günlerde yaşanan istismar olaylarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Alpay yaptığı açıklamada CHP tokat örgütleri olarak bu tür olayların takipçisi olacaklarını söyleyerek, “Son günlerde tamamen ayyuka çıkan çocuk tecavüzleri ve Tokat’ımızda yaşanan en son durum bizleri derin üzüntü yaşatmıştır. Çocukların uğradıkları cinsel sömürü ve cinsel istismarı toplumlarda karşılanan trajik bir durumdur. Bu tür suçlar çocukların haklarının gerçek ve ciddi bir şekilde ihlali anlamına gelmektedir. Cinsel sömürü ve istismara uğrayan mağdur çocukların hayatlarında kalıcı ve zararlı izler toplumsal bir soruna dönüşerek hayat boyu devam etmektedir.  Bizler bu duruma kesinlikle kayıtsız kalmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Gençlik Örgütleri olarak ülkemizde yaşanan bu çirkin olaylar bizlerin yüzünü kızartmaktan öteye gitmiştir. Çocuklar bizim geleceğimizdir, çocuklar bizim onurumuzdur, çocuklar bizim ışığımızdır. Artık bir ışığımızı söndürmeyin diyoruz tahammülümüz kalmadı. Son günlerde artan çocuklara ve kadınlara karşı şiddet olayları bizleri ses olmaya itmiştir. Eylül’den sonra Leyla kardeşimizin de acı haberini aldık. Hakikaten Türkiye  yasa boğuldu. Ağrı ilinde günlerdir aranan Leyla’mızda hayata gözlerini yumdu. Hem Eylül’e, Hem Leyla’ya Allah’tan rahmet dileyerek ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri olarak bizlerin geleceğini aydınlatacak olan gençlerimize çocuklarımıza bu çirkin hakareti yapan insanlık dışı mahlukatlara meydanları bırakmama sözü veriyoruz" ifadelerini kullandı.

HABER: Serdar PAZARLIOĞLU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"