"O slogan aslında halka bir tehdit!"

"O slogan aslında halka bir tehdit!"

İyi Pati Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Aday Adayı Fatih Demirkol, 24 Haziran seçiminde ‘Neden Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmalı?’ sorusuna açıklık getirdi: “‘İstikrarın sürmesi için oy ver’ sloganının arkasında aslında borç batağındaki halkımıza bir tehdit mesajı var. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ortaya koyduğu, ‘Türkiye Dayanışma Fonu’ toplumda kangrene dönüşen borç sarmalına en etkili ve en kestirme çözümü getiriyor”

11 Mayıs 2018 - 18:45 - Güncelleme: 22 Mayıs 2018 - 00:14

İyi Pati Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Aday Adayı Fatih Demirkol, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Demirkol, ‘Neden Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmalı?’ sorusuna açıklık getirdi.

 

Ülkedeki borç sarmalına dikkat çeken Demirkol, “16 yıllık bu iktidar döneminde sadece devlet borçlandırılmadı. Devletle birlikte sanayici, esnaf, işçi, memur, çiftçi, öğrenci yani toplumun bütün kesimleri sıcak paraya alıştırılarak borçlandırıldı. Daha sonra bu borçlar her seçim döneminde vatandaşın karşısına bir tehdit gibi çıkartıldı. ‘İstikrarın sürmesi için oy ver’ sloganının arkasında aslında borç batağındaki halkımıza bir tehdit mesajı var. İktidar değişirse, kredilerle gelen sıcak paranın kesileceği, yeni borç bulamayacaklarını düşünen vatandaşlarımız  dahi var. Çünkü çoğu borcunu yeni borçlar bularak ötelemeye çalışıyor. Ama maalesef batak toplumun her kesiminde gün geçtikçe büyüyor. 16 yılda insanlara üreterek paraya ulaşmak yerine, borçlanarak ulaşmasının yolları açıldı. Toplumda bu kadar borçlu insan olunca doğal olarak, geçim ve gelecek endişesi de gittikçe yükseldi. İşte bu sebeple Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ortaya koyduğu, ‘Türkiye Dayanışma Fonu’ çok önemli. Bu fon toplumda kangrene dönüşen borç sarmalına en etkili ve en kestirme çözümü getiriyor. Kredi kartları, krediler ve kredili mevduat hesapları da dahil, vatandaşımızın takibe düşmüş tüm borçlarından bir anda kurtulup rahat bir nefes almasını sağlayacak” diye konuştu.

 

HER SEKTÖRDE ÜRETİMİN ÖNÜ AÇILACAK

Üretim ekonomisine geçiş için vatandaşların önündeki engele de dikkat çeken Demirkol, “Her seçim öncesi, ‘istikrar sürsün’ şeklindeki tehditlerinde etkisi oy verip iktidara getirdiklerinden sıkıntılarına çözüm bulamayan vatandaş çareyi biraz daha borçlanmakta buldu. Bu durum ‘Türkiye Varlık Fonunun’ devreye girmesi inşallah son bulacak. İnsanımıza daha fazla borçlanma değil, daha fazla üretme, daha fazla organize olma olanağı sağlayacağız. Her sektörde daha fazla ve ürün üretme seçeneği sunacağız. Artan üretimin arz-talep dengesinden etkilenerek değersizleşmemesi için de hükümet olarak yeni pazarlar bulmak için var gücümüzle çalışacağız.

 

 Üretim ekonomisi en büyük hedefimiz. Ama sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in bu ekonomi modeline geçişte gerek çiftçi, gerek esnaf, gerekse sanayicimizin borç yükünden kurtulmasının çok önemli olduğunu düşünüyor. 16 yılda edindiğimiz bu acı tecrübeden sonra borçlanarak değil üreterek büyümek, refaha üreterek ulaşmak için, önce ayağımızdaki borç prangasında kurtulmamız gerektiğini söylüyor. İşte bu sebeple de seçildiğinde ilk, ‘Türkiye Dayanışma Fonunu’ devreye sokmayı planlıyor. Sırf bu projesi dahi Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in neden cumhurbaşkanı olması gerektiği sorusuna ayakları yere basan cevap olur.” diye konuştu.

 

NEDEN MERAL AKŞENER?

Açıklamasının sonunda, ‘Neden Akşener? Sorusunu bir kez daha soran Demirkol cevapları şöyle sıraladı. “Sınırlarımızı ateş çemberine çeviren iktidardan ve onların başımıza bela ettiği, zaman-zaman da bize karşı tehdit olarak kullandıkları beka sorunumuzdan kurtulmak için. Aldanmaktan ve aldatılmaktan kurtulmak için, borçlarımızdan kurtulup, önümüze daha rahat bakabilmek için, baskı altına alınan medya ile, halkımızın bir gözünü görmez, bir kulağını duymaz, ihtiyaç halinde sesini duyuramaz haline getirenlerden özgür medyamızı geri almak için, adalet sistemini onarmak ve kuvvetler ayrılığını tekrar tesis etmek için, söylediğimiz bir söz, attığımız bir oy, paylaştığımız bir düşünceden dolayı hain ilan edilmemek için, dinimizin üzerimizde siyasi baskı aracı olarak kullanılmasına dur demek için, kula biat etmeye zorlanmaktan kurtulmak, devlet kadrolarında liyakate geri dönmek için, bütün vatandaşlarımıza eşit fırsat hakkı için, ahlaklı, onurlu, huzurlu ve güvenli bir hayat için Meral Akşener”

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım