google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Ödüllü kitabın yazarıyla söyleşi

Ödüllü kitabın yazarıyla söyleşi

Şair-yazar Mustafa Uçurum, 2018 TYB Deneme Ödülü alan kitabı Şairin Aynası merkezli bir söyleşi için İMKB Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenciler ile buluştu

16 Aralık 2019 - 10:22

Gazetemiz yazarlarından şair-yazar Mustafa Uçurum, 2018 TYB Deneme Ödülü alan kitabı Şairin Aynası merkezli bir söyleşi için İMKB Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenciler ile buluştu. Okulun, Ahmet Cevdet Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşiye Okul Müdürü Ahmet Altunışık, Müdür Yardımcısı Hayrettin Kartal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program,  Buse Çelik’in sunumu ve Aysu Merve Kaynar’ın Mustafa Uçurum’a ait  “Taşrada Bir Şair Kalbi” adlı şiiri okuması ile başladı. Program, Müdür Yardımcısı Mustafa Karamanoğlu ve edebiyat öğretmeni Ülkü Polat yönetiminde gerçekleşti. Şairin Aynası merkezinde Mustafa Uçurum’un yazarlık-şairlik serüveni ve Şairin Aynası kitabının oluşma hikâyesi konuşuldu. 

Konularını nereden aldığına dair sorulan soruya Mustafa Uçurum, “Hayat bize sonsuz ilhamlar sunuyor. Önemli olan görerek yaşamak, gördüğünü bir edebiyat eseri haline getirmek. Bunu edebiyat başarıyor. Yazıldıkça hayat da anlam kazanıyor. Sıradan gibi görünen her şey bir anda dikkat çeken bir meta haline geliyor. Ben de gözlemlerimle, yaşadıklarımla şiirler ve öyküler kuruyorum” yanıtını verdi.

Son olarak Mustafa Uçurum; gençlere iyi bir yazar olmak için iyi bir okuyucu olmaları gerektiğini, usta isimleri okumanın önemini, dergi takip etmenin onlara sağlayacağı faydaları anlattı. “En iyi şairler en iyi okuyuculardır.” sözüyle söyleşi sona erdi.  Program sonunda Mustafa Uçurum, öğrencilerin kitabını imzaladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU
TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU
Pandemide hayatın akışını altyapıyla yakaladık
Pandemide hayatın akışını altyapıyla yakaladık