Öğrenciler “Hayat Kime Güzel” Oyununu İzledi

Öğrenciler “Hayat Kime Güzel” Oyununu İzledi

Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilerin kültür ve sanat etkinlikleri devam ediyor.

19 Nisan 2019 - 10:52

Daha önce de çeşitli tiyatro oyunlarını ve sinema filmlerini izleyen öğrenciler bu kez de usta oyuncuların rol aldığı “Hayat Kime Güzel” adlı tiyatro oyununu izlediler.Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ebru Alpay’ın koordinesinde tiyatroya gelen öğrenciler, oyunu keyifle izlediler.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda sahnelenen tiyatro oyununa öğrencilerini getiren Müdür Yardımcısı Ebru Alpay fırsat buldukça sanat etkinliklerine katıldıklarını belirterek, pansiyonlarında kalan kız öğrencileri ile daha önce de çeşitli aktivitelerde bulunduklarını ifade etti. Alpay, “Bugün de ilimize gelen değerli tiyatro sanatçılarının oyunlarını kızlarımla birlikte izleme fırsatı bulduk. Onların kültür ve sanatla donanımlı birer öğrenci olmaları hepimizin arzusu. İnşallah bu tarz kültür ve sanat aktivitelerine katılmaya devam edeceğiz.” dedi.

2 perdelik tiyatroda İstanbul Meydan Sahnesi’ne ait oyuncular rol aldı. Tekin Duman ile Çınar Şahin’in yazdığı oyunda Deniz Oral, Faruk Sofuoğlu, Hacı Ali Konuk ve Burçak Kabadayı gibi usta isimler sahneye çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x